Hänen mukaansa myös sairaalat ja lääkintähenkilökunta joutuvat israelilaisjoukkojen tulituksen kohteeksi.
-Tänään kaksi ambulanssia sai osuman. Kaksi hoitajaa sai surmansa.Gazan kaupungissa sijaitseva Shifan sairaala on välttynyt osumilta, mutta läheistä moskeijaa on tulitettu. Sairaalassa ei yksikään ikkuna ole säilynyt ehjänä
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1631495
Nauttikaa nyt kaikki israelin kannattajat, joko saitte org....n.
Olette paskaa sakkia niin israelilaiset kuin kannattajat.
-Tänään kaksi ambulanssia sai osuman. Kaksi hoitajaa sai surmansa.Gazan kaupungissa sijaitseva Shifan sairaala on välttynyt osumilta, mutta läheistä moskeijaa on tulitettu. Sairaalassa ei yksikään ikkuna ole säilynyt ehjänä
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1631495
Nauttikaa nyt kaikki israelin kannattajat, joko saitte org....n.
Olette paskaa sakkia niin israelilaiset kuin kannattajat.
Vastaukset 14
Vanhimmat
No miten hyvää sakkia ovat hamas ja sen kannattajat ja miksi?
Yritä nyt edes vastata.
aluettaan.
Israel käyttäytyy kuin hullukoira Bush on opettanut ja antanut luvan. Tappakaa lapset vaikkapa esin ja sitten sairaalan henkilökunta, et sillee
Sama pussiko opetti hamasin roskasakkia vai kuka?
No, edelleen alkuperäinen kysymykseni on vastaamatta teiltä "molemmilta".
Kuka sen "alueen" on heille antanut?
Voit yrittää vastata, mutta vastaa oikeudenmukaisesti.
Turha sun on provokaattoreilta odottaa oikeudenmukaista vastausta. Älä ole naivi!
Ei taida olla yhtään sotaa missä siviileitä ei ole kuollut, ei tule ihan äkisti mieleen.Puolin ja toisin niitä kuolee turhaa asialla on hurkastella mitenkään.
Vituttaako maksaa kirkollisveroa ja katsoo kun papit siunaa pikkulasten murhaamisen.
antanut määräyksen tappaa kaikki vastaantulevat siviilit. Olikohan marskikin etäistä sukua juutalaisille.
Marski yritti tappaa Lenigradin koko väestön Hitlerin kanssa nälkää. 1 milj. niitä nääntyäkkin.
Pappeja ainakin vituttaa, kun joutuu selittelee Israelin hirmutekoja.
Palestinalaisten taktiikkaan on kuulunut jo vuosikymmeniä lähettää kriiseihin enemmän valokuvaajia ja reporttereja kuin hoitohenkilökuntaa. Tämäkään kähinä ei siinä suhteessa tee poikkeusta.
Hamasin "urheat" sotilaat piiloutuvat siviilien; siis lasten ja naisten selän taakse. Onpa urheaa toimintaa. Ensin kerjätään verta nenästä ja sitten kun vastapuoli hermostuu, juostaan akkojen hameen taakse piiloon!
raukkamaista touhua arabi taitelijoilta.
ei tipu sympätiaa lännestä tollaselle touhulle.
tappelisivat kuin miehet, eikä tolleen surmauttamalla lapsia ja naisia
Kamera kädessä ei tule niin varmasti ammutuksi kuin ase kädessä. Hoitoporukka voisi kyllä vähän varoa kuljettaessa uhreja, niin ettei päät kolka oven pieliin vietäessä hoitoon. Onneksi ovat sen verran kovapäisiä ettei se suuremmin vaikuta älyyn.