Sieg heil heil heil heil

Jos maalla sellainen menneisyys kuin Natsi-Saksalla niin pitäisi kyllä turvan olla tiukasti rullalla.
Ei luulisi jonkun mengelin ei kun anteeksi merkerin isotella eu:ssa.
kuinkahan monta ihmistä merkerin esivanhemmat aikoinaan tappoi??
3138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ratkaisevaa apua ,jotta itsenäisyytemme säilyi - kuitenkin.
Natsismin kehumista tämä ei tietenkään ole.

Äänestä

saksa on natossa. suomella ei ole mitään syytä moittia hitlerä , pelasti meidät cccpltä ja stalinilta.


venakot ne vasta pahoja oli. stalin tappo 10 000 000 omaa.

Äänestä
  • ja sen toisen ääripään arvion mukaan 37 000 000 ihmistä, anteeksi "Kansan vihollista".
    Mitenkään sellasta ihmiskuvatusta kuin hitler puolustelematta, paskakasa mikä paskakasa, mutta eiköhän tuo Saksa ole jo velkansa maksanut niistä ajoista, vaikka ihan euroissa.

    Toisin taitaa olla voittajan historiankirjoituksessa idässä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


achtungs kirjoitti:

Jos maalla sellainen menneisyys kuin Natsi-Saksalla niin pitäisi kyllä turvan olla tiukasti rullalla.
Ei luulisi jonkun mengelin ei kun anteeksi merkerin isotella eu:ssa.
kuinkahan monta ihmistä merkerin esivanhemmat aikoinaan tappoi??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu