Asiakaspalvelu

Onko vanha käsite--?? Mihinä on tämän päivän kauppojen oikeen kunnolliset vanhan ajan myyjät.. ??
6497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

palvelija nykyään. Ne ennenvanhaiset on poistettu käytöstä ns. kilpailukyvyn takia, joka taas tarkoittaa lisää liksaa omistajille.

Yksinkertaista vai mitä?

Äänestä
  • ei ne mitään kaupoosta löydä.. jos ei käteen ettitä..ja jos on oikeen paljon tavaraa.. ei löydä kukaan muukaan.. ei se nyt ainakaan liksaa luulisi lisäävän.. ja kyllä myyjiä monesti näkyy.. mutta kaikkoaavat paikalta, kun meinaa jotain kysyä, tai ovat laumoottain johonain jotain samaa asiaa 'säätämäs'. Mutta on niitä onneksi vielä sellaasiakin jokka palaveloo ystävällisesti.. :))

    Äänestä

  • tuloo surko kirjoitti:

    ei ne mitään kaupoosta löydä.. jos ei käteen ettitä..ja jos on oikeen paljon tavaraa.. ei löydä kukaan muukaan.. ei se nyt ainakaan liksaa luulisi lisäävän.. ja kyllä myyjiä monesti näkyy.. mutta kaikkoaavat paikalta, kun meinaa jotain kysyä, tai ovat laumoottain johonain jotain samaa asiaa 'säätämäs'. Mutta on niitä onneksi vielä sellaasiakin jokka palaveloo ystävällisesti.. :))

    etsimääni tavaraa enkä myyjiäkään. Joskus henkilökuntakin kaupassa on sen näköistä, että he haluavatkin asiakkaan pois häirisemästä. Suurissa liikkeissä on tällaista, mutta pienissä palvellaan ja siellä uskaltaa jotakin kysyäkin.

    Äänestä

  • kun en löytänyt kirjoitti:

    etsimääni tavaraa enkä myyjiäkään. Joskus henkilökuntakin kaupassa on sen näköistä, että he haluavatkin asiakkaan pois häirisemästä. Suurissa liikkeissä on tällaista, mutta pienissä palvellaan ja siellä uskaltaa jotakin kysyäkin.

    lähtiä pienistäkin joskus pois.. myyjän oikoosuuden takia.. ku tuntuu ettei oo tervetullut koko kauppaan.. Olisko raha paineista johtuvaa vai mitä?

    Äänestä

mitä haluat ostaa.

Äänestä
  • ihiminen yleensä ostaa ja ostaas jos löytääs..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


...?? kirjoitti:

Onko vanha käsite--?? Mihinä on tämän päivän kauppojen oikeen kunnolliset vanhan ajan myyjät.. ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu