Nyt tarvittas apuja, osaatko sanoa mistä saa edullisimman liikennevakuutuksen autoon Espoossa ?
Minulla on vakuutus nyt IF:ssä.
Idea myllyt käyntiin.
Minulla on vakuutus nyt IF:ssä.
Idea myllyt käyntiin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Itse vaihdoin viime syksynä auton vakuutukset If:stä Tapiolaan, oli noin 100 euroa vuodessa halvempi, niin bonuksia on täydet 70%.
vakuutusyhtiöistä,sillä se selviää
Kannattaa myöskin antaa jonkin verran arvoa sille, että yhtiössä asiat hoituvat edes tyydyttävästi.
Nytkin lojuu pöydälläni yksi liikennevakuutuslasku, ja auto on vakuutettu aivan toisessa yhtiössä.
Odotan mitä pohjolan tietokoneet tekevät seuraavaksi.
Valitettavasti halvinta liikennevakuutusta ei löydä muutoin, kuin kyselemällä eri yhtiöistä mitä maksaa auton liikennevakuutus Espoossa.
Liikennevakuutuksen hinta määräytyy asuinpaikkakunnan, auton merkin, mallin ja käyttöönottovuoden mukaan. Valitettavasti nuo määräytymiset eivät mene saman kaavan mukaan joka yhtiössä.
Eli joudut ihan itse kyselemään. Yhtiöillä on myös nettilaskurit.
Kiitos hyvistä vastauksista viisaille vastaajille.
Suomi24 on todella hyvä juttu ja eikun vakuutuksia kysymään !
:-)
Mikä on halpa ja hyvä,kerro minulle reunaehdot niin, autan sinua vakuutus asiassa ja muissakin elämäntilanne asioissa ,missä on kysymys rahasta ja toimeen tulosta tv nm. outi51
ps kirotusvieheitäon