Kommenttia
tiskiin
3168
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
että taaksepäin osoittavan nastan irrotessa renkaasta esim maantievauhdissa sen laskeutumiskohta on irtoamiskohdan etupuolella edellyttäen että mikään este ei osu lentoradalle.
Mitä kommenttia tästä haluat?
Siteeraan aiheeseen liittyvää kommenttiani :
" Liikesuunta on sykloidin tangentin suunta eli aina jonkin verran tai enemmän auton kulkusuuntaan, ja auton nopeutta suurempi kulkusuuntaan keskiön yläpuolisilla asemilla ja pienempi alapuolisilla.. "
http://matta.hut.fi/mattafi/livegr3d/sykloidi.html
Kyllähän näillä palstoilla teorioita heitellään. Käytännössä minulte hajosi etylyhty ollessani pysähdyksissä tietyömaalla, kun vastaantulijan kaistaa pyyhälsi avolavasuzuki suurinpiirtein sen mitä kotterosta lähti.
Pysähdyksissä ja tien laidassa olin, koska katsoin sen turvallisimmaksi, sillä jo kaukaa näin että vastaan tulevalla nuorellamiehellä oli ajokki enemmänkin herran hallussa kuin omissa hyppysissä.