välillä on mahdotonta koskaan saavuttaa, koska miehet ja naiset ovat fundamentaalisesti erilaisia ominaisuuksiltaan. Miksi feministit eivät ymmärrä tätä perusasiaa?
Tasa-arvoa miesten ja naisten
LISREL
26808
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
erilaisilla ihmisillä voi olla keskenään samanlaisia ihmisoikeuksia? Kumpi sitten on arvoltaan parempi, mies vai nainen, kun kerran eivät voi olla samanarvoisia? (Tai mitä edes kysyn - tällä palstalla)
niin se ei todellakaan ole eikä koskaan voi olla sama eri ihmisillä. Jos syntymästä saakka lapset joutuvat hyvin eriarvoiseen tilanteeseen: Jotkut lapset saavat huolehtivat, hyvät vanhemmat ja toisille lapsille elinympäristö jo sinällään on rajoite, josta he tulevat kärsimään läpi elämän. Ja nyt en puhu edes geenien tuomasta eriarvoisuudesta lasten kesken.
Miksi emme voi hyväksyä, että yksilöt ovat erilaisia, miehet ja naiset ovat erilaisia, jne.
Onko miesten arvo korkeampi kuin naisten?
niin miehen kauppa-arvo ja tuottoarvo ovat naisia korkeampi keskimäärin, muttei kustannusarvo. Tyydyttääkö tämä vastaus?
Saathan sinä olla mitä mieltä haluat.
Luonnossa ei esiinny tasa-arvoa. Ihminen on osa luontoa.
kuvittelette, että taistelette feminismiä vastaan hehkuttaessanne miesten paremmuutta.
Mutta ettekö ole tajunneet, että asia onkin päinvastoin?
Sokrates, jne. olivat miehiä. Missä ovat vastaavat naiset, kysympä vaan?
Ilman ihmisoikeuksia. Tästä miehet vielä täällä ylpeilevät.
vaan naisten tulisi tehdä mahtitekoja, kuten Shakespeare, Edison, Keynes, jne., jotka hyödyttävät koko kansakuntaa.
Hitler, Stalin, Mussolini, Ceausescu, Idi Amin, saddam Hussein..jne.
on sama kuin valkoisen miehen historia. Ilman valkoista miestä eläisimme kuten Afrikassa. Älä unohda tätä, kun kritisoit valkoista miestä.
Sitä paitsi mitä vikaa oli Mussolinissa?
Tosiasia on se, että naisista ei ole mihinkään mainetekoihin, ei hyvässä eikä pahassa. Maailma on miesten ja tulee aina niin olemaan.
Naisten paikka on hoitaa lapsia ja viihdyttää miestään. Kaikki muu on sulaa järjettömyyttä.
Kehitys ja elintaso ovat kuitenkin menneet koko ajan eteenpäin. Kiitos siitä miehille!
Kiitos naisille siitä, että me emme elä samanlaisissa miesvaltaisessa yhteisöissä kuin Saudi-Arabia, tai Iran. Kiitos.
Kiitos naisille siitä, että olette tuoneet yhteiskuntaan osallistumalla mukananne inhimilliset pehmeät arvot, joiden hedelmistä voimme kaikki nauttia. Kiitos.
Sovinistienkin olisi syytä kiittää, mutta te kunniattomat ette siihen kykene. Solvaatte vain.
miehenä feminismistä? Eiköhän tämäkin yhteiskunta miehineen voisi paremmin, jos feminismiä ei olisi.
Pehmeät arvot ovat luusereille!
Suurin osa miehistä kärsisi, kuten ovat aina kärsineet androkraattisissa yhteisöissä.
Teet täällä toistuvasti aloituksia, joissa ylistät miehiä naisia paremmiksi. Niinkö kuvittelet että se koituisi feminismin tappioksi? Mitä luulet niitä tekstejä lukevien naisten ajattelevan?
hyvin maskuliinisessa yhteiskunnassa, jossa naiset tekisivät, kuten tehdään muslimimaissa.
eli kirjoitetaan "kysynpä", tollo. Ylvästelee muitten saavutuksilla, itse ei ole saavuttanut edes perustiedon tasoa. Kaikenlaisia tolloja..
eli nimi kirjoitetaan Caesar. Et osaa kirjoittaa oikein edes maailman tunnetuinpia nimiä, aasi.
No miksi muslimimaissa suurin osa miehistäkin voi huonosti ja elää kurjuudessa? Eliitillä on rahaa, kaikki valta ja naiset, köyhille ei ole riitävästi vaimoja, tämä on yleistä. Köyhien on ihan pakko ostaa seksipalveluita, vaikka uskonto kieltää tai ilman rahaa ollessaan raiskata, jos naista aikoo. Että silleen. Lyön vetoa, että olet köyhä oppimaton luuseri, muslimimaissa jäisit ilman naista, pieni rehentelevä rassukka.
asiasta. Olet hysteerinen feministi ja siksi tyhmä nainen.
Olet vain tyhjäpäinen feministi, joka ei pärjää miesten maailmassa. Ruikutat vain, että mies sortaa ja syrjii, kun ei itsellä kompetenssia löydy. Ai niin tyypillistä!
naisista ei ole koskaan ollut mininkään. Ja se on tunnetusti tosiasia!
Mikä helvetin miesten maailma?? Missäköhän fantasia maailmassa sinä elät? Itse voin ainakin naisena tehdä vapaasti ihan kaikkea mitä mieskin voi tehdä tässä vapaassa yhteiskunnassa! Ei miehillä ole mitään ylivaltaa. Ei minun tarvitse pyytää lupaa mihinkään mihin sinäkään et pyytäisi.
Ja sitten kehtaat mussuttaa täällä jotain, aivan kuin naiset eivät saisi tehdä mitään. Asumme Suomessa tiedätkö millainen suomalainen yhteiskunta on?
Mitä jos te kaikki sovinismin ja "miesten maailman" rakastajat vaikka MUUTTAISITTE niihin muslimi maihinne joita niin ihailette, missä nämä teidät arvot on pantu kohdalleen. Voisitte siellä onnellisina sortaa hunnutettuja naisia ja jättää meidät vapaat ihmiset rauhaan. Jos ei tämä yhteiskunta kelpaa, ja se on jotenkin liian huono teille kun ette saa oikeutetusti sortaa
ihmisiä niin on olemassa vaihtoehtoja on olemassa teidänlaisille. Voitte sitten elää siellä pontevasti kiveksiennne kanssa.
Jaa että me naiset emme pärjää tässä "miesten maailmassa?" Melko idioottimaisia ovat väitteesi.
Voisitko tarkentaa millä tavalla emme pärjää?
Hys!
"Itse voin ainakin naisena tehdä vapaasti ihan kaikkea mitä mieskin voi tehdä tässä vapaassa yhteiskunnassa! Ei miehillä ole mitään ylivaltaa. Ei minun tarvitse pyytää lupaa mihinkään mihin sinäkään et pyytäisi."
Ei tällaisia saa sanoa etenkään feministipalstalla. Kuuluu valittaa tasa-arvon puutetta ja muistaa mainita, että Suomi on länsimaista ehdottomasti naisvihamielisin. Sinähän onneton kyseenalaistat koko feminismin tarpeellisuuden.