Palstan johtaja ei koskaan osallistu tavispalstalaisten aloittamiin keskusteluihin, mutta tässä on kuitenkin muutama vastine.
"Voisit ryhtyä palstan seriffiksi, jookos?"
En tiedä. En ehdi päivystämään täällä ja se johtasi jossain vaiheessa välien selvittelyyn rekattujen kanssa ja sen jälkeen olisi vuorossa valheelliset/mielistelevät puskat.
Loppujen lopuksi karkoituksesta hyötyisivät palsta-addiktit ja sitä iloa en heille soisi.
Palstan jätkät: "MarttyyriMallari-TTt, kuka palstan kaunein nainen?"
Ylivoimaisesti kaunein on tämä yksi jolla on verenpunaiset hiukset ja niin herkkä luonne, että ei kestäisi kateellisen roskajengin ivaa. Jääkööt arvailujen varaan.
"Missä kunnassa olet ehdolla ja ehdokasnumerosi?"
Wtf? En ole kiinnostunut politiikasta ja poliittissävyiset kirjoitukseni Suomi24:sen Historia-palstalla saivat niin murhaavan vastaanoton, että siitä päätellen tuskin olisin mikään ääniharava.
Totuus ei myy...
http://www.youtube.com/watch?v=YugVO-d_EnM&feature=related
"Ok, that`s all folks"
MarttyyriMallari-TTt
Kysymyksiä ilman vastauksia
18
445
Vastaukset
- just,
Sinä et tällä palstalla mielestäni herkkien kirjoittajien päälle aina kovin paljoa näy ymmärtävän...
miten niin?
"Ellet osaa perustella näkemyksiäsi, niin pidät turpasi kiinni"
MarttyyriMallari-TTt- just,
MarttyyriMallari-TTt kirjoitti:
miten niin?
"Ellet osaa perustella näkemyksiäsi, niin pidät turpasi kiinni"
MarttyyriMallari-TTt( En muuten ota käskyjä vastaan sinulta.)
Perustelut: Näyt puolustelleen kaiken maailman minua mm. paranoidiksi solvanneita "myytikkejä" ja sitä rataa.... just, kirjoitti:
( En muuten ota käskyjä vastaan sinulta.)
Perustelut: Näyt puolustelleen kaiken maailman minua mm. paranoidiksi solvanneita "myytikkejä" ja sitä rataa....sanoinhan jo viikko sitten, että en osallistu toisten riitoihin.
"Et ole paranoidi etkä myöskään herkkäsieluinen"
MarttyyriMallari-TTt- just,
MarttyyriMallari-TTt kirjoitti:
sanoinhan jo viikko sitten, että en osallistu toisten riitoihin.
"Et ole paranoidi etkä myöskään herkkäsieluinen"
MarttyyriMallari-TTtEn vaatinut osallistumista. Laitoin perustelut, kun niitä pyysit.
Ja mitä sitten arvostamiisi "myytsäreihin" jne. tulee, niin sellaiset ovat aina kehitelleet "riitojansa" minun kanssani omasta päästään. Voit siis välittää esimerkiksi em. arvon kaverillesi "myytikille" sellaisen tiedon, etten halua osallistua heidän "asiaansa". just, kirjoitti:
En vaatinut osallistumista. Laitoin perustelut, kun niitä pyysit.
Ja mitä sitten arvostamiisi "myytsäreihin" jne. tulee, niin sellaiset ovat aina kehitelleet "riitojansa" minun kanssani omasta päästään. Voit siis välittää esimerkiksi em. arvon kaverillesi "myytikille" sellaisen tiedon, etten halua osallistua heidän "asiaansa".olenhan sanonutkin muutamaan otteeseen-muistaakseni-,että en näe yksi vastaan loput-asetelmassa mitään hohdokasta.
"Todellisuudessa on kuitenkin on niin, että jos arvostelet muita, niin he käyvät kimppuusi"
MarttyyriMallari-TTt- just,
MarttyyriMallari-TTt kirjoitti:
olenhan sanonutkin muutamaan otteeseen-muistaakseni-,että en näe yksi vastaan loput-asetelmassa mitään hohdokasta.
"Todellisuudessa on kuitenkin on niin, että jos arvostelet muita, niin he käyvät kimppuusi"
MarttyyriMallari-TTtOn aivan ymmärrettävää, jos arvostelusta joku joskus hermostuukin.:) Niin saatan joskus tehdä itsekin. Sellaisessa tilanteessa on mielestäni hyvä ilmaistakin, ettei arvostelusta pidä. Mielipiteet pitää kuitenkin pystyä ilmaisemaan suorasti ja omana itsenään. Joukolla yhden kimppuun käyminen on halveksuttavaa ja erityisen halveksuttavaa on, jos faktoja ja sytykkeitä yhden joukolla kimppuun käymiselle keksitään päästä.
Hyvä, jos et näe "yksi vastaan loput"-asetelmassa mitään hohdokasta.:) Sillä tavalla asian tuleekin olla.
- zisel
kommentoimatta se kuvas siinä kuva-albumissa.
- No doubt
Onko Marttyyrin kuva ollut jossakin esillä?
olisit voinut valita kauniin ja hoikan kissan kuvaamaan allekirjoittanutta.
"Kiitos kuitenkin siitä ettet jättänyt tunnetuinta palstalaista huomiotta"
MarttyyriMallari-TTt- zisel
MarttyyriMallari-TTt kirjoitti:
olisit voinut valita kauniin ja hoikan kissan kuvaamaan allekirjoittanutta.
"Kiitos kuitenkin siitä ettet jättänyt tunnetuinta palstalaista huomiotta"
MarttyyriMallari-TTtkaunis ja hoikka ja turkkikin viimesen päälle kunnossa :D Silmissä saattoi olla vähän kohdistus ongelmaa....
zisel kirjoitti:
kaunis ja hoikka ja turkkikin viimesen päälle kunnossa :D Silmissä saattoi olla vähän kohdistus ongelmaa....
sillähän oli epämääräiset kasvot.
"Se lausahdus oli kieltämättä aika kuvaava"
MarttyyriMallari-TTt- zisel
MarttyyriMallari-TTt kirjoitti:
sillähän oli epämääräiset kasvot.
"Se lausahdus oli kieltämättä aika kuvaava"
MarttyyriMallari-TTtsanoma näytteli pääosaa valintaprosessia tehdessäni kun susta kuvaa mietin.
zisel kirjoitti:
sanoma näytteli pääosaa valintaprosessia tehdessäni kun susta kuvaa mietin.
sellaista arvelinkin mutta kannattaa muistaa, että se on vain osatotuus.
"Roolinsa vanki"
MarttyyriMallari-TTt
- sininen_sitruuna
... nyt saivat kaikki vastauksia kysymyksiinsä ja voivat tyytyväisenä huokaista helpotuksesta.
Olisit nyt vielä laittanut veikkauksesi niistä kuka on kenenkin palstasulhanen/-morsian, kuka yrittää iskeä ketäkin ja kuka on sieltä paskimmasta päästä.
Totuus ei myy, mutta kaikenlainen paskanjauhanta kelpaa ja on kysyttyä.tuossahan oli jo selkeää kritiikkiä havaittavissa, hyvä :)
"Virtuaalisuhteet ovat muiden heiniä"
MarttyyriMallari-TTt
- MIKSI!,
pyrit riitelemään aina ja kaikkia vastaan. Siinähän herkkikisetkin joutuvat tuli-linjalle.
Niin? :)väittäisin, että erotan vilpittömät ihmiset näistä vähemmän vilpittömistä, mutta jos jotain ylilyöntejä sattuu, niin eivät ne minua liikuta.
"Jokainen taistelu vaatii uhrinsa"
MarttyyriMallari-TTt
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saisinpa halata sinua joka päivä
ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a586035Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,464407Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?
Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�1594249Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki
Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K913670Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin
Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii712899Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne
Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja1062527Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut512170Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan561846Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä
Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii2421724Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä361514
