Israelilla kuten Suomellakin on puolustusvoimat, joiden tehtävänä on torjua aseelliset hyökkäykset.
Nyt Israeliin on hyökätty ja puolustusvoimat ovat liikkeellä torjuen tuota hyökkäystä. Eikö niin saisi tehdä?
Nyt Israeliin on hyökätty ja puolustusvoimat ovat liikkeellä torjuen tuota hyökkäystä. Eikö niin saisi tehdä?
Vastaukset 6
Vanhimmat
.............................
sietivätkin. Nyt tuli paleille kuripalautus irvihampaisine ämmineen hihhuloimassa voitontansseineen onnistuneiden terroristi-iskujen jälkeen. Lymyilkööt puolestani siellä kellareissaan terroristijälkijoukkonsa kanssa.
Erityisen suuren vaaran Israelille aiheuttavat YK:n tai kristillisten kirkkojen ylläpitämät koulut ja klinikat. Onneksi ne on merkitty selvästi,se helpottaa ohjuksien osumista.
Sotahan suunniteltiin yli puoli vuotta sitten. Tänään oli listalla Suomen kirkon ulkomaanavun ylläpitämä klinikka. Ensimmäinen ohjus ei osunut kunnolla,seuraava olikin täysosuma.
Mikähän on huomenna vuorossa,vielähän niitä on siellä jäljellä. Ajankuluksi voisi tappaa muutaman YK:n autokuskin. Tämä on vain puolustussotaa, varmuuden vuoksi ammutaan kaikkea mikä likkuu tai on paikoillaan. Vihollisten puutteessa vaikka omia.
jotta kirkon ulkomaanavunklinikan tiloissa piileskelevät palet oasisivat hamasterroristeineen loikkia rätteineen karkusille ajoissa.
Meniköhän samassa yhteydessä se opetusministeriän kirjapaino jossa Israelin kohdalla kartalla oli pelkkää valkoista?
Onneksi et tiedä mitään reaalimaailmasta, niin sinun on helppoa olla näsäviisas.
Oikeasti, perehtyisit asioihin syvällisesti ja pidemmällä aikavälillä. Nämä viisastelusi ovat lastentarhakamaa.
Aivan niinkuin ne ambulanssit joissa oli yk:n tunnukset ja lippu johon hyppäs noi Hamasin sotilaat. Pitäskö noita yk:n tunnuksia sen takia kunnioitaa kysyn vaan?