paholaisen suosimia tekoja, vastoin Jeesuksen ja raamatun sanomaa? Katselkaapa selän taaksenne kuka siellä kurkkii?
Puolustatteko te Israilin
hengenheimolaiset
7171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Israelin paholainen?????
Kyllä uskonnot pitäisi kieltää . Loppuisi ainainen rettelöinti. Allahin jengi rettelöi
ympäri maailmaa
niin se ei tarvitse tukeani, mutta kun sen tilanne käy ahtaaksi ja se hylätään koko maailamn taholta, tuo Uudenmaanläänin kokoinen maa (Arabimaat ovat neljä kertaa Suomea suuremmat) joutuu ahtaalle. Jeesus kertoo Ilmestyskirjassa olevansa Daavidin jälkeläinen (ts. juutalainen) ja kääntyy hyljätyn kansansa puoleen, kun se huutaa Häntä avukseen eli Messiaakseen.
Silloin on tapahtuva, että ennenkuin he huutavat, Minä kuulen ja heidän vielä puhuessaan Minä vastaan. Äkisti on ilmestyvä temppeliinsä Herra.
uudenmaanläänin kokonen maa. Mutta missä on lähde?
Ja taas sä sanoit ton:"äkisti saapuu temppeliinsä herra."
Juuri noiden takia sun viestit on niin mielenkiintoisia että mun täytyy lukea ne kaikki..
kurkkii,(lakihenkinen) ja selittää, että kunhan vaan kovasti kirjottelette nimiänne tämän mailman Adresseihin, niin kyllä Herra Jeesus sen sitten vie Isä Jumalalle ja Isä muuttaa raamatussa ilmoittamaansa asioiden ja tapahtumien järjestystä. itse kylläkin kovasti sitä epäilen. ;)
Israilin toimien tuomitsijat ole Rabiineja. Nyt olis hyvä Jeesuksen tulla apuun, kun viattomia lapsiakin tapetaan. Olette takuulla väärässä ajatuksissanne. Uskovaisuus menettää pohjiaan.
kaikki "viattomat" lapset, jotka eivät ole vielä ymmärtävässä iässä, olkoon sitten Palestiinalaisia, Suomalaisia tai Juutalaisia, pääsevät taivaaseen. Sittenkun ymmärtävät ja erottavat hyvän pahasta, niin ovat vastuussa ihan itse ja valitsevat, missä aikovat viettää iänkaikisuuden.(kastelu ei pelasta)