Muistopäivä lähenee.

Oletko valmis pukeutumaan mustaan?

http://www.holocaustinfo.org/info/muistopaiva.html
2128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ole valmis pukeutumaan mustaan jonkun uskonnollisen ryhmän takia!! Tämän päivän termein mitä käytetään tälläkin palstalla palestiinalaisista "sitä saivat mitä tilasivat". Yleensäkin tuo juutalaisten paapominen pitäisi viimeinkin lopettaa, holocaustin uhreja ei enää ole kuin kourallinen korkeintaan, heistä eivät tämän päivän ihmiset ole vastuussa, eikä heitä tarvitse "muistella" sen enempää kuin muitakaan ww2:n uhreja.

Äänestä

Mitä meille jotku juutalaisten asiat kuuluvat. Kaikkeen kekreihin sitä pitää joutavien ehtiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


27.1.2009 kirjoitti:

Oletko valmis pukeutumaan mustaan?

http://www.holocaustinfo.org/info/muistopaiva.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu