Tunteeko kukaan

358265164225?

Kenen tää on??Tullu 7 puhelua muutaman päivän ajan ja on monta eri numeroa,muuuten sama,mutta kolme vikaa numeroa eri. EN halua soittoja ja JOS haluan tilaa lehtiä yms tilaan ne netin kautta.EN tyrkyttäviltä/häiriköiviltä puhelin myjiltä!!

Mulla soittokielto,mutta silti nää soittelee!!
61397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mun puhelimessa voi laittaa ei toivotut numerot seulottuihin numeroihin,eli puhelin ei soi,mutta näkyy,että on soitettu.Ehkä sullakin on samanlainen.Ehkä soittaminen sitten loppuu,kun et vastaa.Mulla on kans markkinointikielto,mutta ei se näytä auttavan.

Äänestä
  • Se on sun entinen salarakas, haluu päästä osingoille sun firmastas....tai sit entinen SVVK

    Äänestä

on pari ongelmaa...

Mulla ei oo salarakasta eikä ikinä tuu.

ja toisekseen mulla ei oo sitä firmaakaan....

Soittoja tulee kielloista huolimatta joka päivä
eikä tietenkään löydy mitään tietoja,että voisi laitttaa pari valittua sanaa....Enkä vastaa puheluihin,kun eivät ole puhelimen luettelossa.

Äänestä
  • mulle kans soitellaan samasta numerosta.tietoja ei löydy numerohauista.voi perkele että oottaa päähän noi puhelin myyjät ja tutkimusten tekijät

    Äänestä

  • kuka toi on kirjoitti:

    mulle kans soitellaan samasta numerosta.tietoja ei löydy numerohauista.voi perkele että oottaa päähän noi puhelin myyjät ja tutkimusten tekijät

    Osta netistä puhelimeesi ohjelma johon voit ohjelmoida ei toivotut numerot. Kun numerosta soitetaan niin se antaa soittajalle varattu äänen ja saat olla rauhassa :) Hinnat näyttävät olevan 15-20 euroa.

    Äänestä

Ois tooooosi kiva, jos ihmiset jättäis vastaajan viestin, jos tärkeää asiaa!!!! Ainakaan minä en vastaa näihin ihmenumeroihin, joiden takana piilee useimmiten jonkin asian tai tavaranmyyntiä. Että terveisiä lehtifirmoille, turha vaiva!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tämmöstä numeroa: kirjoitti:

358265164225?

Kenen tää on??Tullu 7 puhelua muutaman päivän ajan ja on monta eri numeroa,muuuten sama,mutta kolme vikaa numeroa eri. EN halua soittoja ja JOS haluan tilaa lehtiä yms tilaan ne netin kautta.EN tyrkyttäviltä/häiriköiviltä puhelin myjiltä!!

Mulla soittokielto,mutta silti nää soittelee!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu