Mutta missä on Stubb

mitään kuulunut aikoihin?
4113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

todellisten johtahien kanss

Äänestä

neuvotella mooseskansan suurlähettilään kanssa siitä kirkon klinikan tuhoamisesta?

Äänestä

Katastrofaalisen ETYJ-puheenjohtajuutensa jäljiltä Stupid Stubb tiivistää Suomen ja oman ulkopolitiikan painopistealueiksi vuonna 2009 "Idän" ja Afrikan.

Suunnitteilla hänellä on ensin matka Myanmariin ja ehkä pistäytyminen ylirasittuneena 'lomailemassa' Balillakin, ja heti sen jälkeen kaksi matkaa Afrikkaan, kuten hän itse ilmoittaa - Zimbabween ja Botswanaan.

Hän korostaakin, että Afrikka on Suomen ulkopolitiikan painopistealue hänen kaudellaan ministeriössä, ja samalla hengenvedolla hän valittaakin, ettei ole vielä jaksanut "panostaa" tähän maanosaan.

Mitäpä tässä muuta lisätä, ja jäädä vain hartaasti toivomaan, että se Stupid Stubbin kausi Katajanokalla jäisi mahdollisimman lyhyeksi!

Äänestä
  • maksamaan tämä Stubiilin afrikan kiertue?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kun ei ole kirjoitti:

mitään kuulunut aikoihin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu