Ainoa syy lamaan

tyhmyys ja kapitalistin pohjaton ahneus!
Rahat, joilla talous pyörisi, ne rahat on veroparatiiseissa, kun kapitalisti on niin tyhmä, ettei keksi rahoilleen mitään käyttöä!

http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Korhonen Talouskriisi tuloerojen kasvun syytä/1135242727172?ref=rss
4134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Liliuksen arvoinen ja ei ole millään tavalla Liliuksen ansiota että Fortum tuottaa rahaa koska yhtiöllä on käytännössä monopoli.

Äänestä

jos pystyy tienaamaan miljoonia. Eriasia on, kuinka ne rahat sitten käyttää.

Äänestä

Ajaa viimeisetkin yritykset pois Suomen maasta tiukentamalla verojen tutkintaa yms.. Luuletko tosiaan että tänneyksikään yritys jäisi jos voisi siirtyä ulkomaille jossa katsotaan läpi sormien. Sinulla ei varmaan työpaikkaa ole koska et sitä osaa yhtään arvostaa.

Äänestä
  • Ainakaan minun työpaikalla!

    Kannatat siis veronkiertoa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


on porvarien kirjoitti:

tyhmyys ja kapitalistin pohjaton ahneus!
Rahat, joilla talous pyörisi, ne rahat on veroparatiiseissa, kun kapitalisti on niin tyhmä, ettei keksi rahoilleen mitään käyttöä!

http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Korhonen Talouskriisi tuloerojen kasvun syytä/1135242727172?ref=rss

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu