Sairaalassa jonotus, PERKELE!

Kuka perkele jaksaa jonottaa sairaalassa 5 tuntia!

Kun menee yksityiselle pääsee 1 tuntiin.

Sen mitä jos on tarvetta lääkärille, käyn yksityisellä.
3145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ja sairaan kiusaamista. Kannattaa, muuten ei epäkohtia korjata, ellei niistä kukaan tiedä ja kukaan ei vaadi muutosta.

Äänestä

Olen kärsinyt samaisen ajan odotellen aikaani lärväselle, ei siin auta valitella.

Äänestä

Ja sitten on niitä jotka joutuvat vaikka avohaavan kanssa odottamaan tunteja ommeltavaksi pääsemistä. Ihan uskomatonta mutta totta tuttuni kohdalla.
Ei vain voi mitään jos henkilökuntaa ei ole riittävästi eikä ole varaa palkata lisääkään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Saikkuli ukkeli kirjoitti:

Kuka perkele jaksaa jonottaa sairaalassa 5 tuntia!

Kun menee yksityiselle pääsee 1 tuntiin.

Sen mitä jos on tarvetta lääkärille, käyn yksityisellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu