MMAILMA TAITAA PYSÄHTYÄ

Ihan hyvä kun taantuma hiljentää vähän tätä
ressaavan kovaa maailmanmenoa.
Opitaan ottaa vähän iisimmin.
Ja istuun alas ja miettiin syvällisiä.
Kohta kuuluu kaduilta vaan kavioiden kopse
ja polkupyörän kettingin natina.
2173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taantuma taitaa ajaa ihmiset tekemään sellaista jota he eivät muuten tekisi!
Itsekin pöllin joka päivä jotain kaupasta tai mistä ikinä keksii, jotta saan turvattua perheen elämisen.
Tietenkin jos on rahaa niin mikäs vittu siinä on pällistellessä:)

Äänestä

minä (70 ) jatkan pyöräilyäni vanhaan tahtiin päivittäin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kovaa on mennytkin kirjoitti:

Ihan hyvä kun taantuma hiljentää vähän tätä
ressaavan kovaa maailmanmenoa.
Opitaan ottaa vähän iisimmin.
Ja istuun alas ja miettiin syvällisiä.
Kohta kuuluu kaduilta vaan kavioiden kopse
ja polkupyörän kettingin natina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu