Hurraa, nyt ne vihdoinkin ovat tulossa, mutta joo, EHKÄ ensi vuonna, hohhoijaa.
Venäjällä ei sentään jahkailla vuosikausia tuollaisten asioiden kanssa, siellä pystytään toimimaan ihailtavan nopeasti, mikä ei ainakaan minua yllättänyt: http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2009/01/suomi_valmistelee_tienkayttomaksua_rekoille_486074.html
Tienkäyttömaksut rekoille!
3
167
Vastaukset
- Late Lapista.
Minä olen lähettänyt jo 1995 Suomen liikenneministeriöön vaatimuksen, jotta KAIKKI ulkomaiset rekat on laitettava verolle Suomessa!
Sain vastauksen jotta asiaa HARKITAAN, asiaa on harkittu nyt sellaiset 13,5 vuotta, mutta ei vissiinkään vieläkään tarpeeksi!
Kun Arkadiamäellä toikkaroivat puolue edustajat päättivät korottaa omia palkkojaan 25--122 prosenttia, sitä ei pitkään harkittu, vaan se tapahtui alta aikayksikön!
Täällä Raine Tiesmies Nuuppaan tulli!- meikäläisiä
pahemmin kiinostaa, mitä sinä muka olet kuvitellu tehneesi. Heh heeeee!
- Late Lapista.
meikäläisiä kirjoitti:
pahemmin kiinostaa, mitä sinä muka olet kuvitellu tehneesi. Heh heeeee!
Sinä olet sitä suomi24aaaaa,n räkänokka ikäluokkaa jonka kiinnostukset eivät hetkauta ketään! Maistele sinä vain sitä juustoa esinahkasi alta, ja kerro täällä ikätovereillesi miltä se maistui! JOOKOSTA?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011591
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581011Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85912
- 61896
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11770Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t266766Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75717Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61712Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342711