Juuri äsken BBC:llä puhui orjuuttaja- ja kansanmurhaajavaltion pääjutsku Olmert ja sanoi että "tavoitteet on saavutettu". Taisi sitten ollakin tavoitteena satojen syyttömien siviilien tappaminen, mukana naisia ja lapsia, kun ei eritellyt että mitkä tavoitteet saavutettiin tai pyytänyt sivullisia uhreja anteeksi. "Tavoitteet saavutettu", ja samaan aikaan Gazassa vanhemmat surevat tapettuja lapsiaan. Hienoa Israel, moderni rasistinen ja kiihkouskonnollinen natsivaltio.
Israel: "tavoitteet saavutettu"
vai niin?
3101
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
käytti sanoja jotka olivat muistaakseni täydellinen tulos ja menestys.
410 lapsen tappaminen maailman tehokkaimpiin kuuluvalla sotakoneistolla on varmaan älyttömän vaikeaa ensinnäkin ja puhumattakaan vielä sen oikeutuksesta.
Nt he vaativat tuon 1200 ihmisen tappamisesta täydellistä tulitaukoa, kun tietävät että miehitys on kestänyt vuodesta 60. Kyllä he tietävät ettei Hamas luovuta. Jokainen taistelee itsenäisyydestään yleeensä viimeiseen mieheen kun se on noin uhattuna.
MInä ymmärrän ellei Hamas suostu tähän nyt. Täysin.
HAMAS ON TUHOTTAVA!
Kirjoittanut: eri-mies 16.1.2009 klo 11.08
Enpä ole ottanut osaa sotakeskusteluihin, mutta sanon nyt omana mielipiteenäni: Hamsa on nyt lyötävä kokonaan. Rauhaa on turha yrittää, ennen kuin jokainen Hamas-terroristi on riisuttu aseista.
Olet 100% oikeassa.Parempi Fatah