TV7: Ermot syntiä

Ex-kristillinen.

Ermot on Tv-ohjelmaksi naamioitu kaupallisuuden perkeleen tuotos. Tänään luvassa häpeilemätöntä Serenan markkinointia pikkulapsille.

Kamalan tekopirteää kohellusta koko ohjelma. Logot näkyy kaikilla varmasti isona ruudulla. Ohjelmassa käydään läpi kaikki Serenan tuotteet ja palvelut. Aivan uskomatonta, että "kristillinen" kanava näyttää tällaista moraalitonta soopaa. Ei pikkulapsille saisi tyrkyttää tällä tavalla luontoa tuhoavaa kulutusjuhlaa.

6

1295

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ole hyväksi että lapsille tarjotaan jotain muutakin ohjelmaa kuin väkivaltaa.

      Toiseksi jostain raha täytyy ohjelmaan repiä.
      Kyllä sekin kaiketi onnistuisi ettei oltaisi yhteistyössä yritysten kanssa mutta sitten täytyisi uskovaisten paremmin noudattaa kymmenyssääntöä.

      Jos tiedät miten homma hoituisi paremmin ja oikeammin senkus alat tekemään.

      Tunnen M.Falckin ermopäällikön.

    • JUBITUS77

      HYVÄÄ , SUHT TERVETTÄ OHJELMAA LAPSILLE, OPPIVAT ERI AMMATTEJA SUOMESSA JA RAAMATUN OPETUSTA SAAVAT SIINÄ OHESSA. LISÄÄ ERMOJA, SE KOETTELEE TIUKKA-PIPOJEN HERMOJA. VAPAUTEEN KRISTUS VAPAUTTI, EI SYNTIÄ TEKEMÄÄN, VAAN VAELTAMAAN KANSSAAN ARJEN KESKELLÄ, IHMISTEN SEASSA. TERV JUSSI IISALMESTA

    • Lastenohjaaja4

      Ermot on erittäin hyvä ohjelma lapsille, tukee harrastamista ja ystävyyttä, elämänarvojen ja krisitillisen uskon kasvua lämpimällä tavalla.
      Se, että yhteistyökumppanien mainokset näkyvät, ei ole mielestäni mikään ongelma. Jonkun järjestämissä paikoissahan erä- ja monitoimikerhon, Ermojen täytyy seikkailla ja - kävelemmehän kaduillakin lasten kanssa - ja mitä he näkevät? - Mainoksia.
      Luotan ohjelmantekijöihin, he tekevät työtään sydämellä ja taidolla. Tunnen heistä mm. rakennuspastorin ja tiedän että hän on oikealla asialla. Toivon todella lisää hyviä Ermo-ohjelmia!

    • Jokuvain12345

      Ermot on Saatanasta!!

    • Anonyymi

      Ermot on hyvä ohjelma lapsille. Ei ole vihaa ja raa kuutta vaan rakkautta. Siinä tuodaan esille kuinka Jumala Rakastaa meitä kaikkia niin pahoja kuin hyviä. Neuvotaan elämän tärkeitä arvoja. Ihanaa, että tätä tuodaan esille tässä väkival-
      taisessa maailmassa. Kaikki ovat tervetulleita Jeesuksen luokse!

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      230
      4123
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2335
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      111
      1350
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1057
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      923
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      906
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe