TV7: Ermot syntiä

Ex-kristillinen.

Ermot on Tv-ohjelmaksi naamioitu kaupallisuuden perkeleen tuotos. Tänään luvassa häpeilemätöntä Serenan markkinointia pikkulapsille.

Kamalan tekopirteää kohellusta koko ohjelma. Logot näkyy kaikilla varmasti isona ruudulla. Ohjelmassa käydään läpi kaikki Serenan tuotteet ja palvelut. Aivan uskomatonta, että "kristillinen" kanava näyttää tällaista moraalitonta soopaa. Ei pikkulapsille saisi tyrkyttää tällä tavalla luontoa tuhoavaa kulutusjuhlaa.

6

1227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ole hyväksi että lapsille tarjotaan jotain muutakin ohjelmaa kuin väkivaltaa.

      Toiseksi jostain raha täytyy ohjelmaan repiä.
      Kyllä sekin kaiketi onnistuisi ettei oltaisi yhteistyössä yritysten kanssa mutta sitten täytyisi uskovaisten paremmin noudattaa kymmenyssääntöä.

      Jos tiedät miten homma hoituisi paremmin ja oikeammin senkus alat tekemään.

      Tunnen M.Falckin ermopäällikön.

    • JUBITUS77

      HYVÄÄ , SUHT TERVETTÄ OHJELMAA LAPSILLE, OPPIVAT ERI AMMATTEJA SUOMESSA JA RAAMATUN OPETUSTA SAAVAT SIINÄ OHESSA. LISÄÄ ERMOJA, SE KOETTELEE TIUKKA-PIPOJEN HERMOJA. VAPAUTEEN KRISTUS VAPAUTTI, EI SYNTIÄ TEKEMÄÄN, VAAN VAELTAMAAN KANSSAAN ARJEN KESKELLÄ, IHMISTEN SEASSA. TERV JUSSI IISALMESTA

    • Lastenohjaaja4

      Ermot on erittäin hyvä ohjelma lapsille, tukee harrastamista ja ystävyyttä, elämänarvojen ja krisitillisen uskon kasvua lämpimällä tavalla.
      Se, että yhteistyökumppanien mainokset näkyvät, ei ole mielestäni mikään ongelma. Jonkun järjestämissä paikoissahan erä- ja monitoimikerhon, Ermojen täytyy seikkailla ja - kävelemmehän kaduillakin lasten kanssa - ja mitä he näkevät? - Mainoksia.
      Luotan ohjelmantekijöihin, he tekevät työtään sydämellä ja taidolla. Tunnen heistä mm. rakennuspastorin ja tiedän että hän on oikealla asialla. Toivon todella lisää hyviä Ermo-ohjelmia!

    • Jokuvain12345

      Ermot on Saatanasta!!

    • Anonyymi

      Ermot on hyvä ohjelma lapsille. Ei ole vihaa ja raa kuutta vaan rakkautta. Siinä tuodaan esille kuinka Jumala Rakastaa meitä kaikkia niin pahoja kuin hyviä. Neuvotaan elämän tärkeitä arvoja. Ihanaa, että tätä tuodaan esille tässä väkival-
      taisessa maailmassa. Kaikki ovat tervetulleita Jeesuksen luokse!

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      89
      3298
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      62
      3057
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      433
      2550
    4. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      80
      2333
    5. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      80
      2313
    6. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      96
      2066
    7. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      37
      1945
    8. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1656
    9. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      20
      1653
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      31
      1509
    Aihe