TV7: Ermot syntiä

Ex-kristillinen.

Ermot on Tv-ohjelmaksi naamioitu kaupallisuuden perkeleen tuotos. Tänään luvassa häpeilemätöntä Serenan markkinointia pikkulapsille.

Kamalan tekopirteää kohellusta koko ohjelma. Logot näkyy kaikilla varmasti isona ruudulla. Ohjelmassa käydään läpi kaikki Serenan tuotteet ja palvelut. Aivan uskomatonta, että "kristillinen" kanava näyttää tällaista moraalitonta soopaa. Ei pikkulapsille saisi tyrkyttää tällä tavalla luontoa tuhoavaa kulutusjuhlaa.

6

1239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ole hyväksi että lapsille tarjotaan jotain muutakin ohjelmaa kuin väkivaltaa.

      Toiseksi jostain raha täytyy ohjelmaan repiä.
      Kyllä sekin kaiketi onnistuisi ettei oltaisi yhteistyössä yritysten kanssa mutta sitten täytyisi uskovaisten paremmin noudattaa kymmenyssääntöä.

      Jos tiedät miten homma hoituisi paremmin ja oikeammin senkus alat tekemään.

      Tunnen M.Falckin ermopäällikön.

    • JUBITUS77

      HYVÄÄ , SUHT TERVETTÄ OHJELMAA LAPSILLE, OPPIVAT ERI AMMATTEJA SUOMESSA JA RAAMATUN OPETUSTA SAAVAT SIINÄ OHESSA. LISÄÄ ERMOJA, SE KOETTELEE TIUKKA-PIPOJEN HERMOJA. VAPAUTEEN KRISTUS VAPAUTTI, EI SYNTIÄ TEKEMÄÄN, VAAN VAELTAMAAN KANSSAAN ARJEN KESKELLÄ, IHMISTEN SEASSA. TERV JUSSI IISALMESTA

    • Lastenohjaaja4

      Ermot on erittäin hyvä ohjelma lapsille, tukee harrastamista ja ystävyyttä, elämänarvojen ja krisitillisen uskon kasvua lämpimällä tavalla.
      Se, että yhteistyökumppanien mainokset näkyvät, ei ole mielestäni mikään ongelma. Jonkun järjestämissä paikoissahan erä- ja monitoimikerhon, Ermojen täytyy seikkailla ja - kävelemmehän kaduillakin lasten kanssa - ja mitä he näkevät? - Mainoksia.
      Luotan ohjelmantekijöihin, he tekevät työtään sydämellä ja taidolla. Tunnen heistä mm. rakennuspastorin ja tiedän että hän on oikealla asialla. Toivon todella lisää hyviä Ermo-ohjelmia!

    • Jokuvain12345

      Ermot on Saatanasta!!

    • Anonyymi

      Ermot on hyvä ohjelma lapsille. Ei ole vihaa ja raa kuutta vaan rakkautta. Siinä tuodaan esille kuinka Jumala Rakastaa meitä kaikkia niin pahoja kuin hyviä. Neuvotaan elämän tärkeitä arvoja. Ihanaa, että tätä tuodaan esille tässä väkival-
      taisessa maailmassa. Kaikki ovat tervetulleita Jeesuksen luokse!

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4348
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      144
      3110
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      47
      2418
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      46
      2343
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      97
      1981
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1883
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1596
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      22
      1584
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      150
      1411
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      34
      1233
    Aihe