Miksi maahanmuuttajia

En tajua, mikä saa hyvinvointivaltio Suomessa rasismiin! Täällä olevat pakolaiset ja turvapaikanhakijat on leimattu b-luokan kansaksi, ja heitä haukutaam eri foorumeilla. Myös maahanmuuttoon suopeasti suhtautuviin poliitikkoihin, kuten Astrid Thorsiin, Matti Vanhaseen ja Tarja Cronbergiin suhtaudutaan vihamielisesti.

Tämän kultalusikka suussa syntyneen kansan pitäisi aloittaa ryhtiliike rasismin kitkemiseksi. Maallamme on varaa, ja on velvollisuus, ottaa turvaan ihmisiä muualta. Se on inhimillinen ja humanitäärinen velvoite.
18541
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Että provoilu on taitolaji?

Sinä näytät olevan säälittävän huono tuossa taitoa vaativassa lajissa!

Äänestä

samalla rahalla jonka laitamme tämän pienen eliitti "pakolais"ryhmän ylläpitämiseen täällä suomessa niin autaisimme samanryhmaän ja koko heidän kyläänsä heidän omassa maassaan ,siinä olisi suurempi palvelus .miksi antaa vain leipää kun voisi myös opettaa leipomaan?????

Äänestä
  • Ei pidä valmiiseen pöytään vaan istuttaa. Jotain pitää ruuan eteen tehdä itsekkin. Ja on halvempaakin meille veron maksajille.

    Äänestä

  • kusi pakkasella lämmittää hetken.
    Tänne haalittavat vähentävät alusta alkaen jaettavaa, ja tekevät sitä vastakin, aina vain kiihtyen.

    Äänestä

  • HÖPÖ HÖPÖ kirjoitti:

    Ei pidä valmiiseen pöytään vaan istuttaa. Jotain pitää ruuan eteen tehdä itsekkin. Ja on halvempaakin meille veron maksajille.

    Siellä varsinainen veronmaksaja xd

    Äänestä

  • sinäkin töihin kirjoitti:

    Siellä varsinainen veronmaksaja xd

    Pitäisi olla tummempi niin työllistäis jonkun hyysäri tädin ainakin.

    Äänestä

Onko joku pakko jakaa kurjuutta täällä?
Hyväksytkö tällaiset työttömyysluvut Suomeen?
ja suuremmatko pitäis olla????

Äänestä

Kysymys kuuluu miksi meillä on velvollisuus ja mikä velvollisuus meillä on. Velvollisuus on Venäjällä, Usalla, kiinalla, englannilla, ranskalla, espanijalla, portugalilla, belgialla, hollannilla, osaksi italia. Heillä oli siirtomaat joten heidän kuuluu maksaa se lasku, ei Suomen.

Äänestä

Hyvinvointivaltio?

Äänestä

suussa on tullut kovalla työllä, eikä niin voida sanoa koko kansaa ajatellen. Kuten tiesitkin ;)

Äänestä

Nyt,eikä muslimikulttuuria tulevaisuudessakaan.

Äänestä

Olen samaa mieltä. Afrikkalaista huippuosaamista tulisi meidänkin hyödyntää.
Huutavaan työvoimapulaan pitäisi tulevina vuosina ottaa ainakin 2 miljoonaa moniosaajaa.
Erityisesti afrikkalaisiin moniosaajiin kannattaa satsata, sillä heillä on joka alan asiantuntemus.

Äänestä

Hohhoijaa, kovasti on velkaa kansalaisilla, kovasti säästellään hyvinvointipalveluista, pidetään tiettyjä osia tiukilla, maksetaan asuntolainaa eläkepäiviin, kaikki on niin kallista, kun täällä pohjolan kolkassa on kylmääkin siinä määrin, että lämmitykskustannuksiin menee melkoisia summia, kuten ruokaan.

Alapppa ajattelmaan tai mee sanomaan tuo samam yksinhuoltajille taikka niille, joilta työ ovat loppuneet, eläkeläisille. Pieni osa mällää perinnöillä tms., pääosa keskiluokasta maksaa lainaansa ja kituuttaa tiukimpina aikoina, vaika käy töissä.

Äänestä

kirjottelija

Äänestä

Taidat olaa lapsenkengissä, kun et näytä ymmärtävän, että jonkun selkänahastahan ne rahat on revittävä niiden elättämisiin. Osaatko lukea? Suomessa elää n. miljoona SUOMALAISTA ihmistä pienillä tuloilla kituuttaes. Yhtään mitään ongelmia maailmassa ei ratkaista sillä, että tänne otetaan elätettäväksi porukkaa kurjista maista, joissa syntyvyys on korkea. Siellä ne ongelmat täytyy ratkaista paikan päällä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


syrjitään? kirjoitti:

En tajua, mikä saa hyvinvointivaltio Suomessa rasismiin! Täällä olevat pakolaiset ja turvapaikanhakijat on leimattu b-luokan kansaksi, ja heitä haukutaam eri foorumeilla. Myös maahanmuuttoon suopeasti suhtautuviin poliitikkoihin, kuten Astrid Thorsiin, Matti Vanhaseen ja Tarja Cronbergiin suhtaudutaan vihamielisesti.

Tämän kultalusikka suussa syntyneen kansan pitäisi aloittaa ryhtiliike rasismin kitkemiseksi. Maallamme on varaa, ja on velvollisuus, ottaa turvaan ihmisiä muualta. Se on inhimillinen ja humanitäärinen velvoite.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu