Joulupukki ja Jeesus

Våitteeni on:
Joulupukki tulee joka vuosi,
Jeesus ei koskaan.
Hän sanoi tulevansa silloisen sukupolven aikama,
mutta v-t.
6159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat
  • historiallisia, mutta oliko hän jumalan poika? Vastaa siihen, sanoiko hän tulevansa kuten edellä väitin?

    Äänestä

  • kaksi satua kirjoitti:

    historiallisia, mutta oliko hän jumalan poika? Vastaa siihen, sanoiko hän tulevansa kuten edellä väitin?

    takaisin silloin kun pakanoitten täysi luku on tullut sisällä vain Isä yksin tietää taivaassa. Se raksuttaa tällä hetkellä mittari. Sitten kun mittari on täynnä silloin alkaa ahdistuksen ajat, sä tiedät jo koko ajan mennään huonoon suuntaan lama, vaikka mitä ikävät asiat ja lähi-idän sota: Hamasin johtajan poika on eronnut hamasissa ja tuli Jeesukseen uskovaksi kristityksi Israelin puolella vankilassa kertoi sen että Hamas ei ikinä luovu se taistelee loppuu asti joko voittaa Israel tai Hamas. Islamilainen ei tule koskaan hyväksymään juutailaisia ja uskovia kristittyjä.

    Älä ole tyhmä, tutki onko Jeesus oikeasti ollut olemassa. Siunausta ja onnea valitsemallesi tielle. Silti jokainen juoutuu tekemään tiliä Jumalan edessä. Itse en joudu viimeiselle tuomiolle koska sinne menevät ateistit koska olen pelastettu uskon kautta kristukseen.

    En usko, että kaikki ovat ateisteja todellisuudessa, kyllä siellä löytyy jumalaa kaipaavia ihmisiä.

    Äänestä

Miksi Joulupukilla on niin isot pallit?
Joulupukki vain kerran vuodessa.

Siis Jeesuksella pitäisi olla TOOSI ISOT pallit koska se ole tullut koskaan.

Äänestä

Jeesus on olemassa, sillä monet Raamatussa mainitut paikat ovat olemassa.

Myös Hämähäkkimies on olemassa, sillä sarjakuvissa mainittu New York on olemassa.

Äänestä
  • Kyseinen opus on ilmiselvästi luotu vallan- välineeksi joskus 1500 luvulla ja siitä asti on kerrottu tuleville uusille sukupolville että näin alkoi maaelma jne,jne.

    Mistä te uskovaiset muuten sen tiedätte ettei raamattua ole tehty esim: 1200 luvulla? No ette mistään. Yhtä hyvin minä voisin kirjoittaa suuren kirjan mahtavasta Nalle puhista jota ihmiset tulevaisuudessa ehkä palvoisivat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaksi satua kirjoitti:

Våitteeni on:
Joulupukki tulee joka vuosi,
Jeesus ei koskaan.
Hän sanoi tulevansa silloisen sukupolven aikama,
mutta v-t.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu