Puukottajan kirjoitus

mutta jäkeä päähän hyvät uskovat.

Eikö Jeesus tarvitsekaan
Kirjoittanut: luterilaista 19.1.2009 klo 07.49
1103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä uskova Pyhässä Hengessä tunnistaa, kuka on uskossa ja kuka ei. Mikä tuo tuollainen Baskeri on neuvomaan muita, silkka uskonnollinen pakanahan se on. Jo sen siitäkin huomaa kun se ei ole käynyt kasteella, ei siis ole uskova koska uskovan pitää käydä kasteella. Mahtaakohan puhua kielilläkään, taatusti ei.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olkoon niin kirjoitti:

mutta jäkeä päähän hyvät uskovat.

Eikö Jeesus tarvitsekaan
Kirjoittanut: luterilaista 19.1.2009 klo 07.49

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu