Onko se niin kamalaa jos nainen haluaa hemmotella miestään voileivillä ja valmiiksi kuorituilla perunoilla? Ja onko ihan kamalaa jos mies vielä osaa nauttia siitä hemmottelusta?
Heh, nyt alkoi mietityttämään että onko oikea sana hemmottelu vai hemmoittelu? Ääh, kyllä suomenkieli on vaikeaa.
Hemmottelukysymys
16
432
Vastaukset
Mut parempiakin tapoja löytyy ja sitäpaitsi mä ihan mielelläni kuorin perunat itse ja voitelen leivät itse kun siten saa mieleisiään *irv*
- ...
Parempiakin tapoja varmasti löytyy, mutta eiks tuommoiset pienet arkiset huomionosoitukset sit oo mistään kotoisin? Eihän se sitä tarkoita että aina pitää tehdä voikkarit toiselle.
Vähän kuin se että leivontataidoton tyttöystävä väkertäis sulle kakun ihan vaan ylläriksi ja sä alkaisit neuvomaan sille miten se vois tehdä paremman kakun...
- vänkyrä-nainen
kamalaa. Kyl mä ainakin toivoisin, et mun mies _ees joskus_ pyytäis tekemään noita ja ennenkaikkea olis tyytyväinen siihen, et mä teen ja ihan ilman mitään vastapalveluksia jopa..
Mun hemmottelu on kyl sit jotain ihan muuta ku mitään ruokaan liittyvää, mutten kerro mitä ;D- Tuhma sana
Hyi kun tuhmaa, hihii! ;D
- vänkyrä-nainen
Tuhma sana kirjoitti:
Hyi kun tuhmaa, hihii! ;D
ei välttämättä aina pelkkää sitäkään..
- ...
Ehkä se onkin joillekin ongelma että mies pyytää. Tämä menee ihan arvailun puolelle, mutta luulen että aika monet naiset kokevat sen arvoansa alentavana. Sen sijaan ollaan tyrkyttämässä kaikenlaista ilman miehen pyyntöä. Ja kuinka moni mies edes uskaltaa pyytää?
Joillekin riittäis ne voikkaritkin silloin tällöin. - vänkyrä-nainen
... kirjoitti:
Ehkä se onkin joillekin ongelma että mies pyytää. Tämä menee ihan arvailun puolelle, mutta luulen että aika monet naiset kokevat sen arvoansa alentavana. Sen sijaan ollaan tyrkyttämässä kaikenlaista ilman miehen pyyntöä. Ja kuinka moni mies edes uskaltaa pyytää?
Joillekin riittäis ne voikkaritkin silloin tällöin.ainaisesta pyytämisestä tykkäisi, enkä varsinkaan käskemisestä, jollei se oo tehty puoli leikillään. Mutta itse kun haluan tehdä, niin sit teen mielelläni.
- ...
vänkyrä-nainen kirjoitti:
ainaisesta pyytämisestä tykkäisi, enkä varsinkaan käskemisestä, jollei se oo tehty puoli leikillään. Mutta itse kun haluan tehdä, niin sit teen mielelläni.
Mun mielestä sulla on terve asenne asiaan, eli monenlaista voi tehdä kun haluaa toiselle iloa tuottaa. Ilman että oman itsesi ja naiseutesi arvokkuus siitä vähenee.
- Michiko_
Yksin asuessaan ei tule kokkailtua mitään hienoa, miehen ollessa kotona on mukava passata.
Hemmottelu on käsittääkseni oikea muoto. Terveisiä kaikille hemmoille ;-) Suomen kieli muuten kirjoitetaan erikseen, se on sanaliitto eikä yhdyssana. Aiheesta on ollut Kielet ja käännökset - palstalla. Tuolla lisää sanaliittoja:
http://www.kotus.fi/index.phtml?i=465&s=2608#faq_465- ...
Juu, ei Suomen kieltä näköjään aina osaa edes suomalainen :)
Hemmottelu on kivaa. Ei sen aina tarvii olla niin hienostunutta ja erikoista.
- gek-ko
mutta kyllä voileivät voin tehdä. Pottuja en kuori, lapsille vielä kuoritaan potut mutta miehille ei.
- ...
Mikä siinä pottujen kuorimisessa on niin rasittavaa verrattuna voileipien tekemiseen?
- Michiko_
... kirjoitti:
Mikä siinä pottujen kuorimisessa on niin rasittavaa verrattuna voileipien tekemiseen?
käyttötarkoitus on mielestäni muussi, jota tehdään liikaa siksi, että lopuista leivotaan rieskoja.
- gek-ko
... kirjoitti:
Mikä siinä pottujen kuorimisessa on niin rasittavaa verrattuna voileipien tekemiseen?
se on vaan jotain mikä pitää tehdä ite. Vähän sama kuin perseen pyyhkiminen.
- ...
gek-ko kirjoitti:
se on vaan jotain mikä pitää tehdä ite. Vähän sama kuin perseen pyyhkiminen.
Miksi se on tehtävä itse aina? Onko perunoiden kuoriminen yhtä intiimi toimitus kuin perseen pyyhkiminen?
Ei ole kauheeeta. Myös naista pitää hemmotella vastavuoroisesti :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1226079- 292140
- 1771972
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101153Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.691145- 731007
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241007Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24922Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42897Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12765