Obama otti vallan?
No muuttuiko elämäsi
8
280
Vastaukset
- vänkyrä-nainen
saa valtaa. Se ei oo se mies, jonka takia olisin valmis tekemään yhtään mitään. Se on ihan joku toinen mies, joka mun elämääni pystyy halutessaan säätämään.
- vai miksi
uussuomalainen ei kelpaa?
- vänkyrä-nainen
vai miksi kirjoitti:
uussuomalainen ei kelpaa?
vertoja mun elämässäni jo parhaaksi koetulle miehelle.
Älyni kirkastui, huumorini muuttui hauskemmaksi, meisselini kasvoi muutaman sentin ja lompakko täyttyi seteleistä. Vaimokin kaunistui ja huomenna varmaan saan töissä ylennyksen. Että kyllä, ehdottomasti. Ja kaikki tämä vain ja ainoastaan Yhdysvaltojen uuden pressan ansiosta.
- työllisyyttä :
tuhansia ihmisiä palkattu painamaan lisää seteleitä
tänään on polvia kolottanu huomattavasti enemmän ku eilen.
samaa vanhaa..
- uk-ko
Vaikka Obama ei mitään nopeeta näkyvää saakaan aikaseksi, niin mun mieltä kyllä helpottaa oikeesti, että se Bush on nyt pois pelistä.
Ei sillä mitään suoraa vaikutusta ole mun eikä Suomen asioihin. Mutta jos Obama on vähänkään semmonen kuin luulen, niin hän muuttaa USA:n sisäpolitiikkaa järjellisempään suuntaan. Sillä taas on vaikutusta siihen, millaista ulkopolitiikkaa USA tulee tekemään. Luulen tai toivon.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18222389Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant789599Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.427591Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va846385SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1886086Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485082HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1154740Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1054466Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo942185Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821469