Silmäpussit!

Hei! tietääkö kukaan minkä ikäisenä pystyisi käydä leikkauttamaassa silmäpussit poiesta. olen itse nytten 18, ja kyllä,omistan ja melekoset silmäpussit :(
4616
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vaikea sanoa kun ei ole kuvaa nähtäväksi niistä silmäpusseista. Olet kyllä todella nuori, mutta kyllähän perinnölliset ominaisuudet voivat vaikuttaa ja nuorellakin olla raskaat luomet tai jonkinlaiset silmäpussit.
Täällä ei varmaan kukaan osaa sanoa mitään. Viisainta on mennä käymään plastiikkakirurgin konsultaatiossa. Maksaahan se noin satasen, mutta siellä saat tietää varman vastauksen. Konsultaatio ei sido mihinkään, eli leikkausaikaa ei tarvitse varata jos et haluakaan.
Kyllä 18-vuotiaalle voidaan jo leikkaus tehdä, jos se kirurgin mielestä on tarpeellinen.

Äänestä
  • muista tavoista hoitaa silmäpusseja. Nehän ovat rasvaa ja on jotain ultraääni tjsp hoitoja mikä hajoittaa rasvakudoksen liukenevaksi. 20 vuoden kuluttua voi olla edessä taas uusi operaatio jos sinulla on taipumusta tuohon. Leikkauksesta voi tulla silmäluomien "ripustusongelmia" silloin silmät jää liian auki ja tulee sellainen Dallas-tuijotus mikäli olet nähnyt sitä 1980-luvun sarjaa.

    Äänestä

  • myöskin kirjoitti:

    muista tavoista hoitaa silmäpusseja. Nehän ovat rasvaa ja on jotain ultraääni tjsp hoitoja mikä hajoittaa rasvakudoksen liukenevaksi. 20 vuoden kuluttua voi olla edessä taas uusi operaatio jos sinulla on taipumusta tuohon. Leikkauksesta voi tulla silmäluomien "ripustusongelmia" silloin silmät jää liian auki ja tulee sellainen Dallas-tuijotus mikäli olet nähnyt sitä 1980-luvun sarjaa.

    Juuh kiitoksia vastauksista ja vinkeistä :) suapi lissee laitella jutskia jos ossoo vain neuvoa tai on omia kokemuksia...:)

    Äänestä

  • Doddy kirjoitti:

    Juuh kiitoksia vastauksista ja vinkeistä :) suapi lissee laitella jutskia jos ossoo vain neuvoa tai on omia kokemuksia...:)

    mullaki on hirveät silmäpussit. just nii silmäpussit !! mulla on tosi tummat silmän aluset ja sit viel ne kassit mitkä roikkuu siinä 24/7 oon kokeillu iha kaikkee esim kaikkee lenkkeilyy , nukkumist suola kurkkuja ja helvetisti kaikkia voiteita mikään ei auta..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Doddy kirjoitti:

Hei! tietääkö kukaan minkä ikäisenä pystyisi käydä leikkauttamaassa silmäpussit poiesta. olen itse nytten 18, ja kyllä,omistan ja melekoset silmäpussit :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu