Lomailemme Israelissa ja aurinko paistaa 28 astetta varjossa,kaikkialla kukat kukkii ja vihreiden niittyjen loputon meri hellii turisteja,Ihanemmasta paikasta ei voisi uneksia maailmassa, kannatta tutustua.
ter.Aliina ja Minna Lappeenrannasta.
ter.Aliina ja Minna Lappeenrannasta.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Rääkkylään?
Koin samanlaisia tuntemuksia viimeksi Israelissa ollessani.
Tiberiassa Gennesaretin järvi, Jerusalem, Kuolleen meren unohtumattomat terveyskylvyt, Sahnen luonnonpuisto, ja kaiken kruunasi Eilatin uskomaton lomakaupunki!
Tahtoisin taas pian uudestaan Israeliin!
raketti osua kohdalle Israelissa.
todellakin hamasbarbaarit ovat ampuneet raketteja tuhansittain Israeliin, on Jumala kuitenkin varjellut kansaansa verraten rakettien määrään nähden.
Israel on todella fantastinen maa. On sanoinkuvaamattoman kaunista ja nyt on kevätkin tulossa ja luonto heräämässä kukoistukseen. Nytkin on lukuisia ryhmiä jälleen lähdössä Israeliin. Ihana on ollut käydä myös Raamatun paikkoja katsomassa, joten tunnelma on silloin käsinkosketeltavaa.