Kaipaisin gynekomastialeikkauksessa olleilta infoa. Eli miten haava on parantunut ja jäikö arpea? Kuinka kauan haavan kesti parantua?
Ja kaipaisin vielä tietoa gynekomastiaan erikoistuneista plastiikkakirugeista. Eli,kelle kannattaa mennä ja kelle ei?
Ja kaipaisin vielä tietoa gynekomastiaan erikoistuneista plastiikkakirugeista. Eli,kelle kannattaa mennä ja kelle ei?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sen verran,että ongelmana ovat törröttävät nännit. Joten rasvaimua tuskin tarvitsee tehdä.
Haava tehdään nännipihan reunaa myöten eli ei jää näkyviin. Haava on pieni ja paranee yhtä nopeasti kuin mikä tahansa leikkaushaava. Viikon päästä tikit pois ja vähitellen punoitus häviää.
Tuo gynekomastia on niin perusleikkaus, että kuka tahansa operaatiota suorittava plastiikkakirurgi osaa sen tehdä. Ei ole ketään siihen erikoistuneita.
Tsekkaile hintoja, niissä on eroja. Kalleimmalla leikkaava ei tarkoita että on paras. Jyväskylässä on esim erittäin hyvä ja edullisesti leikkaava kirurgi, joka operoi minut.
Alempana vielä kirjoitit, että sinulla ei ole rinnoissa rasvaa, vaan vähän rintakudosta. Se on hyvä, jos ei tartte rasvaimua. Helppo leikkaus ja nopea.
Hei, olisin vain tiedustellut, että paljonko tämä operaatio sinulla kustansi? Ja missä tämä tehtiin? Kiitos :)
Veljeni gynegomastia-arpia tuskin enää näkee. Hän käytti jotain arpiteippiä ja silikonilevyä. Muista myös rasvata, esim. Palmers'in Coconutcream tms.
Temppiä ja muista että arvetkin on vain merkkejä eletystä elämästä.