Kirkon propaganda ja pr-osastot jo varmaankin jo suunnittelevat kuinka tätä tapahtumaa saataisiin käytettyä hyväksi oman agendan ajamiseksi.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200901238967578_ul.shtml
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200901238967578_ul.shtml
Vastaukset 4
Vanhimmat
Meni kylmiä väreitä lukiessa, silmät kostui..Järkyttävää.
Pienille lapsille jää lopun iäksi kauhea trauma käsiteltäväksi, ettei kokemuksesta osaton voi tajuta millään.
Mikä helvetti vieköön ihmisiä riivaa, kun pitää lapsia pahoinpidellä..PUUKOTTAA vittu PÄIVÄKODISSAAN?!
Minä väittäisin että jo ihan käytännön paineet yhteiskunnallisella tasolla saa monen pään vinksahtamaan.
Toisaalta jos ihan tilastoja katsotaan niin ei nykyaika mitenkään pahempaa ole kuin menneisyys. Tiedonkulku vaan kehittynyt niin paljon, että uutiset ympäri maailmaa kulkevat helposti.
Äsken luin päivitetyn uutisen. Kuolleita kaksi (lapsi ja aikuinen) ja loukkaantuneita 12. Yksi kriittisessä tilassa.
Perseestähän tällainen.
Ei uutisesta ainakaan ilmennyt, että mies olisi ollut suljetulla osastolla, tai yleensäkään sellaisessa paikassa, mistä ei pääse vapaasti poistumaan.
Mutta järkyttävää tuollainen on.
Alapa nyt laskea vastaan tulevia ihmisiä, koska jossain vaiheessa elämässään niitä mielenterveysonhgelmia on noin monella ihmisellä. Mielenkiintoista on se, että kuka loppuiäkseen suljettaisiin laitokseen. Toki psykoosi on psykoosi.