Evoluutio on tehnyt naisesta heikomman

Evolutionisti

Ally Mcbealissa sanottiin aikoinaan hyvin: Naiset ovat kuin kehitysvammaisia. He tarvitsevat lakeja suojakseen kuten vammaiset.

Täysin totta. Ilman miestä pakottavia sekä miesten itsensä voimakeinoin valvomia lakeja, naiset eivät voisi edes kävellä rauhassa kadulla. Raukat kun eivät pysty suojelemaan itseään. Miehet suojelevat naisia ja missä on kiitos? Ei missään!

Feministit itkevät vain, että mies sitä ja tätä, sortaa jne jne jne. Olkaa kiitollisia siitä mitä saatte, sillä asiat voisivat olla kuinka pahasti vain. Miesten kollektiivinen päätös ja naiset ovat sen jälkeen karjaan verrattavaa kuonaa Suomessakin.

Jos ette usko niin esitän kysymyksen; jos Suomella ei olisi armeijaa ja maa olisi pelkästään naisia täynnä, kauan kestäisi että joku vieras valta hyökkäisi tänne ja käyttäisi "karjaansa" vaikkapa seksuaalisesti / muuten hyväkseen?

Miehen luonteeseen kuuluu naisensa suojelu. Älkää äärifemakot ärsyttäkö liikaa tai evoluutio tulee pyyhkäisemään tämän luonnollisen vietin pois. Feminismi ja muu tasa-arvo paska, olkookin minkä nimissä vain, on periaatteessa luonnonvastaista.

Vahvimman kuuluu määrätä, se on luonnollista. Vahvat voivat antaa siimaa ja hyvän elämän mahdollisuudet myös heikoille mutta vittuilua ei tarvitse hyväksyä. Esimerkiksi käyköön kysymys; miksi Suomi ei vittuile Venäjälle? Niinpä.

5

1903

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • riivattu majakanvartija

      En tiedä miksi edes vaivaudun tutkimaan sairasta mieltäsi..vertaat naisia karjaan..ei taida olla kaikki murot kupissa..Sitä paitsi taas hirviää provokaatiota ja kärjistystä..huokaus. Kun tietäisi ovatko nämä ihmiset tosissaan vai ei. Toivon syvästi että tämäkin on trolli.

      Perustele miten ihmeessä naiset ovat sinusta heikompia, ja verrattavissa kehitysvammaisiin?

      Tosi asia on se että erona ei ole muu kuin fyysinen voima. Ei mitään muuta. Ja fyysinen voimahan ei ratkaise ja hallitse tätä palloa..Muuten meitä hallitsisivat gorillat.

      On olemassa myös pienikokoisia miehiä...fyysisesti... Miten selität tämän? Eikö laki suojaa kaikkia, joka ikistä yhteiskunnan jäsentä. Ei se ole tehty vain naisia varten...eikä vain miehet sitä valvo naisia varten siis mitä helvettiä.

      Aatteesi on kaikin puolin naurettava. Saat naiset kuulostamaan joltain uudelta lajilta jotka elävät vain koska miehet haluavat niin..

      Ei helvetti ei tätä sinun viestiäsi vaan voi ottaa tosissaan...Raukat eivät pysty suojelemaan itseään..XD XD Kyllä..heikkoja raukkojan me kaikki.

      En käsitä mitä tyydytystä te vihaajat saatte tästä. Onko mukavaa kun muita alkaa vituttaa?

    • wanha teini

      Vaan kulttuuri. Nämä ovat eri asioita.

    • nymfiina

      onkohan sulla kaikki inkkarit kanootissa? Jösses, mitä puhetta !

    • vedän sua kuonoon

      niin nähdään kumpi meistä on se vahvempi. Oliskos häpeä ottaa naiselta nekkuun? Oppisit pitämään pienempää suuta.

    • testi*tulos

      Oletko jäänyt ilman? Ja siksi fantasioit naisen väkisinottamisesta?

      Juuri tuollaisilta yksilöiltähän naisia yritetään suojella, niiden miesten taholta, joille naiset suostuvat omasta tahdostaan antamaan.

      Mikä ihmeen miesten kollektiivinen päätös?
      Miehethän kilpailevat keskenään naisista? Ne miehet jotka pääsevät alfa-uroksen rooliin eivät takuulla jaa naisiaan mitättömyyksien kanssa.

      Luonnon vastaista on kuvitella, että vain fyysinen lihasvoima tekee eläimestä vahvan ja hallitsevan.
      Ihminen on sosiaalinen, suht älykäs eläin.

      Tuo ainoastaan naisien asuttama Suomi-fiktio on täysin luonnoton.

      Armeijat ja niiden kyky sotia on nykyaseiden aikana kansalaisten kannalta tuhoisaa. Oli sitten minkä maan kansalainen tahansa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      175
      6702
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      107
      3173
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      104
      1885
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      63
      1670
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1609
    6. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      37
      1445
    7. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1320
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      64
      1243
    9. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      15
      1223
    10. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      75
      1143
    Aihe