- Yhdistyneiden Kansakuntien ylläpitämät koulut Gazan kaistaleella ovat avautuneet ensimmäistä kertaa sitten Israelin Hamasin militantteja vastaan tekemän hyökkäyksen jälkeen.
Sadat koululaiset saavat opetusta teltoissa, jotka pystytetty heidän koulurakennuksiensa raunioille .
http://www.reuters.com/news/video?videoId=97560&videoChannel=1
Sadat koululaiset saavat opetusta teltoissa, jotka pystytetty heidän koulurakennuksiensa raunioille .
http://www.reuters.com/news/video?videoId=97560&videoChannel=1
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hamukkain porukat poraavat aseenkuljetustunneleita ninettä santa pölisee. Porukat ovat taas arkisissa askareissaan.
Ulkoministeri Tzipi Livni oli USA:ssa sopimassa aselevosta ja EU-maat ovat lähettäneet Välimeren pohjukkaan sotalaivoja estämään mahdolliset asekuljetukset.
Ja mistähän ne niitä "aseita" edes saisivatkaan kun niillä ei ollut niitä äskeisessäkään Gazan sodassa.
Olet tyhmä! Lukisit edes ulkomaisia lehtiä.
Ne tunnelit on kyllä tuolla autiomaassa eikä missään väliumeren pohjukassa. Ja niistä tunneleista ne aseet on ennenkin kuljetettu, eli Egyptinpuolelta.