Plagiaatti? lastenkirkko

Hööö,

Onko http://lastenkirkko.fi/ plagioinnut Habbo Hotellin? http://www.habbo.fi/

Onko niillä lupa lupa Sulake Oy:ltä?

FemDOG
5180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kaikki hyvät ideat plagioidaan, koska niitä ei voi suojata netissä. Ko virtuaalihahmoideaa käytetään siksi lukuisilla sivustoilla ja habbokin on sen imenyt muualta. Pelimaailmasta näitä ideoita pääsee itse rakentelemaan varsinkin kaupalliisiin ym. tarkoituksiin

Äänestä

Kirkko haluaa kasvattaa lapset saman ajatus kaavan mukaan niin kuin Natsit teki aikoinaan.

Äänestä

Lastenkirkossa alkanee pian chat.

Äänestä
  • Kun oli niin järkevän oloinen kommentti?
    (Ja lyhyt)

    Äänestä

  • Nikillä? kirjoitti:

    Kun oli niin järkevän oloinen kommentti?
    (Ja lyhyt)

    Kerroin vain uskomukseni, joka osoittautuikin vääräksi. Chattia ei tänään avata, vaikka sivuilla mitä selkeimmin ilmaistaan, että se pyörii maanantaisin kello 15.00-17.00.

    Katso nyt, minä voin myöntää uskoneeni väärin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


FemDOG kirjoitti:

Hööö,

Onko http://lastenkirkko.fi/ plagioinnut Habbo Hotellin? http://www.habbo.fi/

Onko niillä lupa lupa Sulake Oy:ltä?

FemDOG

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu