Verottomuus ei
pelastanut
5309
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mikä yhteys ja mihin? Onko joku sinulle väittänyt, että kaikki kolarit loppuisivat, jos autovero poistettaisiin?
Varmasti osaat ajatella, ja ymmärrät, että autokannan uudistuminen lisää turvallisuutta, ja vähentää saasteita. Vai etkö?
täysin vastuuttomasti. Millä h....llä se autokannan uusiutuminen vähentää onetomuuksia ja saasteita. Lopeta nyt jo hyvä ääliö
Vähentäisikö autokannan uusiutuminen onnettomuuksia ja saasteita sitä kautta, että uudet autot olisivat turvallisempia ja saastuttaisivat vähemmän? Niin meille kerrotiin amiksen ekalla kurssilla.
että amispelleistä vinoillaan jos opetus on tuota tasoa.
Kolmasosa auton päästöistä syntyy sen valmistuksesta, niillä vanhemmilla autoilla ajetaan niin vähän että niiden vaihtaminen uusiin lisäisi päästöjä. Samaan perustuu turvallisuus, se raha kannattaa pitää suomessa jolloin osa siitä kiertyy teiden parantamiseen ja turvallisuushyöty on suurempi.
Airbagittomia autoja ei enää paljon liikenteessä ole eli se siitä uudempien turvallisuudesta. Kaikenmaailman ABC- systeemit vain heikentävät turvallisuutta koska ne antavat kuskille valheellisen kuvan ajon vakaudesta ja houkuttelevat ajamaan liian lujaa. Niinpä kun auto lähtee käsistä on jälki kaameampaa
Näyttää eräät TL:läiset löytäneet tämänkin palstan :-)
Mutta jos edes puolet autoilijoilta kerätyista verorahoista korvamerkittäisiin ja suunnattaisiin tiestömme kunnostamiseen/kunnossapitoon, ajaisimme Euroopan vanhimmalla autokannalla Euroopan parhaimpia teitä. Valitettavasti vain pieni osa veroista annetaan takaisin autoilijoiden hyväksi ja tästä syystä saamme nauttia vielä näillä Euroopan vanhimmilla romuila ajamisesta Euroopan paskimilla teillä .
"Törmäyksen syytä ei vielä tiedetä, mutta palomestari Juha Saarion mukaan tienpinta oli äärimmäisen liukas."
Amen .
Minulle ainakin tulee aina surullinen mieli , kun joku kuolee töitä tehdessään.