Kepu ajaa EU:ta liittovaltioksi?

Onko kepu tekemässä EU:sta liittovaltiota?

http://www.keskusta.fi/Suomeksi/Keskusta_viestii/Keskusta_viestii_.iw3?showmodul=149&newsID=f74f7c1f-3d9e-467d-9aa9-66b8f4014ff1

Tuolla linjataan mm. että parlamentista unionin eduskunta... Kuulostaa aika tavalla liittovaltiomeiningiltä?
4959
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ohjelma on Keskustanuorten ja keskustaopiskelijoiden tekemä luonnos puolueen ohjelmaksi. Keskustan puoluehallitus ja puoluevaltuuskunta antoivat viime vuoden lopulla Keskustan eurovaaliohjelman luonnoksen tekemisen Keskustanuorten ja –opiskelijoiden tehtäväksi.

Näin puolueen opiskelija ja nuorisojärjestöt ovat katsoneet tulevaisuuteen ja esittävät unionille ohjelman kaltaista kehitystä tulevaisuudessa 10-20 vuoden kuluessa.

Keskustanuorten ja –opiskelijoiden laatima vaaliohjelman luonnos menee seuraavaksi Keskustan puolue-elinten, työryhmien, eduskunta- ja ministeriryhmän sekä Keskustan europarlamenttiryhmän käsiteltäväksi. Maaliskuun alusta lähtien vaaliohjelma on kaikkien suomalaisten kommentoitavana internetissä. Keskustan puoluevaltuuskunta hyväksyy vaaliohjelman kokouksessaan huhtikuun lopussa.

Joten sinullakin on mahdollisuus vaikuttaa puolueen EU-poliittiseen linjaan. Eli silloin reippaasti sitten vaikuttamaan!

Äänestä
  • "Näin puolueen opiskelija ja nuorisojärjestöt ovat katsoneet tulevaisuuteen ja esittävät unionille ohjelman kaltaista kehitystä tulevaisuudessa 10-20 vuoden kuluessa."

    Sopimus EU:n liittovaltiomuotoon siirtymisestä on jo tehty ja sitä kutsutaan Lissabonin sopimukseksi. Sitä ei kutsuta rehellisesti liittovaltiosopimukseksi koska silloin ihmiset nousisivat sitä vastaan eikä eliitin suunnitelmasta tulisi mitään. Mutta kun sopimusta kutsutaan viattomalla nimellä "Lissabonin sopimus", eivät ihmiset osaa aavistaa kuinka valtavasta huijauksesta on kyse.

    "Joten sinullakin on mahdollisuus vaikuttaa puolueen EU-poliittiseen linjaan. Eli silloin reippaasti sitten vaikuttamaan!"

    Kenelläkään ei ole mitään valtaa enää. Suomen tasavalta lakkaa olemasta sinä päivänä kun Lissabonin sopimus astuu virallisesti voimaan.

    Äänestä

Jenkit totaalisesti vittuun euroopasta!

Äänestä
  • poliitikot herätkää

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Sepi kirjoitti:

Onko kepu tekemässä EU:sta liittovaltiota?

http://www.keskusta.fi/Suomeksi/Keskusta_viestii/Keskusta_viestii_.iw3?showmodul=149&newsID=f74f7c1f-3d9e-467d-9aa9-66b8f4014ff1

Tuolla linjataan mm. että parlamentista unionin eduskunta... Kuulostaa aika tavalla liittovaltiomeiningiltä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu