saattaa mennä, jos ottaa viestit tosissaan. Tässä esimerkki kuinka uskova kiihkossaan noteeraa kirjoittajan saatanaksi, ajattelematta seurauksista pätkääkään.
>>> mikset "toru" saatanaa ?
Kirjoittanut: merim.raimo 1.2.2009 klo 12.03
kun se niin usein esiintyy tällä palstalla ?>>> pukeutuen valkeuden enkeliksi ? ;)
>>> mikset "toru" saatanaa ?
Kirjoittanut: merim.raimo 1.2.2009 klo 12.03
kun se niin usein esiintyy tällä palstalla ?>>> pukeutuen valkeuden enkeliksi ? ;)
Vastaukset 9
Vanhimmat
mietitkö koskaan kuinka sekaisin Pietari meni, kun Jeesus itse sanoi hänelle "väisty saatana"
Jeesusta merimies raimoon, älä koskaan.
Minä en vertaa ketään kehenkään?!
Mutta se olen raamatusta ymmärtänyt, että kyllä se paholainen pääsee tekemään työtään myös "malliuskovaisten" kautta! Ei kai tämä sullekaan uutta tietoa ole?
Siksi myös pitää valvoa...
Jeesuksen pitäisi osallistua keskusteluun omalla nimellään ? to.. näuttää olevan puoluellinen, sallisi vain saatanan osallistuvan näihin keskusteluihin ? ja siksipä vähän "valistin" kertomalla, että saatana pukeutuu valkeuden enkeliksi, siis esiintyy jopa useinkin tällä palstalla onhan hän tämän mailman ruhtinas, Jeesuksen sanojen mukaan ainankin. ;(
tällä palstalla kirjoitteluun omalla nimimerkillään? Tätähän to.. edellytti Jeesuksenkin omalta osaltaan tekevän jos tällä palstalla on muita kuin meitä ihmisiä kirjoittamassa toisillemme.
kirjoittaisi omalla nimimerkillään on kyllä perusteltu koska hän on myös ihminen, ihmiseksi syntynyt, kuten mekin, mutta saatana ei ole ja merim.raimon mukaan joksikin tekeyessäänkin vain "valkeuden ENKELI". Eli puolueellisuutta tuossa vaatimuksessa tuskin on ja ihan kannatettava.
tuota. He eivät välitä pätkääkään, muista kuin itsestään ja sepä kertookin heidän uskonsa laadun.
ykkösen laatuluokkaan kuuluvia uskovia, niitä kyllä löytyy vaikka kuinka paljon, suureksi onnekseni minä olenkin vain arvoton "nolla" ja mikä tärkeintä Jeesus Kristus on tullut ykköseksi minun elämääni ja onpa vielä luvannut olla ykkösenä aivan loppuun saakka.Jotenka minä Jeesuksesa olenkin Isän silmissä korkein arvosana "kymppi" ihan niinkuin kansakoulussa silloin aikanaan. ;)
"No tehäänkö pönttö".!?
Tämä lainaus huumorimielellä radio novasta!
Toivottavasti ymmärrät.