Riittääkö Jeep Td 2.5 ja 3.1 vm.1995-2000 lämpö talvella vai tarvitaanko lisälämmitin ?
Jeep
onko kylmä
51174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ei ole kylmä tullut kertaakaan, vaikka pakkasta ollut lähemmas -40C.
roikan päässä vain auto pitää olla väh.2h jos pakkasta yli -25C muuten lähtee huonosti käyntii jos lähtee ollenkaan.
'95 2.5TD tarkenee kyllä talvellakin. Lisälämmitin voisi auttaa lämpötilannousussa aluksi ja pitää takapenkkiläisten jalat lämpiminä alkumatkasta. Jos saat sellaisen edullisesti, hanki vaan. Itse ajan pääosin yksin, joten en ole tarvinnut.
Kovalla pakkasella ikkunat tahtovat huurtua tai varpaat palella, kun lämppäristä puuttu up down-asento.
'95 ja '96 moottoreissa on tarkistettava, että huohotinputkessa on lämmityslisäasennussarja. Alkuperäinen huohotinputki tuppaa jäätyilemään.
Kyllä on tähän asti lämmöt riittäneet(auto ollut vasta 2kuukautta). Huohottimen vastuksen asennutin kaiken varalta. Auto Cherokee 2.5 TD vm.2000. Kiitoksia vaan JH.:lle Cherokee-kommenteista. Kommentit antoivat hyvää perustietoa omaani hankittaessa!!!!
että tiedon /kokemusten kierrättämisestä on apua.
Onko Jeeppi vastannut odotuksia ?
on vastannut odotuksia. Tässä mallissa on muuten puhaltimessa säätö jolla lämmintä saa jaloille ja tuulilasiin yhtä aikaa;) Ilmastointi on kesällä varmaan pop(aika harvinainen suomi- Cherokeissa). On se vaan kätevää, kun saa vauhdista heitettyä tuon nelivedon päälle, eikä tarvii sen takia pysähdellä. Koneessakin tuntuu voimaa olevan kohtalaisesti. Auto on muutenkin kooltaan ja ominaisuuksiltaan kuin meille tehty :)