Tietävätkö ateistit, että eräiden ihmisapinalajien naurun on todettu olevan merkki pelosta? Jos jokin niitä uhkaava saapuu paikalla ne alkavat nauraa pitääkseen rohkeuttaan yllä ja torjuakseen pelkoa.
En tiedä miten läheiseksi ateistit sitten ihmisapinoita ja itseään ajattelevat? Mutta mitä se ateistin mielestä edellä kerrotun valossa voisi kertoa ateismista, kun ateistien kirjoituksia lukiessa voimme todeta, että useasti he saavat "makeita nauru kohtauksia" tai "päivän parhaita nauruja"?
Onko tautologia niin loputon, ettei siitä voi päästä irti?
En tiedä miten läheiseksi ateistit sitten ihmisapinoita ja itseään ajattelevat? Mutta mitä se ateistin mielestä edellä kerrotun valossa voisi kertoa ateismista, kun ateistien kirjoituksia lukiessa voimme todeta, että useasti he saavat "makeita nauru kohtauksia" tai "päivän parhaita nauruja"?
Onko tautologia niin loputon, ettei siitä voi päästä irti?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tässä sitä nauretaan paniikin vallassa. Sitten kun meillä on hauskaa, itkemme kuorossa.
Sinusta voisi tulla ihan tutkija, tee tutkimus asiasta. Tulen mielelläni tutkimukseesi, koska nauran TODELLA paljon...peloissani sängyn alla tietty!!!
lajiutumista odotellessa.
Nimittäin Nasse on ihan varma että eräänä päivänä hihhulit ja ihmiset lajiutuvat, syntyy homo religios ja homo human.
Edelleenkin he ehkä kykenevät paritumaan mutta siinä käy kuten hevosen ja aasin tapauksessa, syntyy muuleja.
oli raamatusta poikkeavaa tietoa.
Nauraminen eli nauru on huvittuneisuuden, ilon ja joskus muiden tunteiden ulkoista ilmaisemista. Nauraminen on ihmiselle tyypillistä, kun hän kuulee, näkee tai tuntee jotain hänestä hauskaa tai huvittavaa. Nauru voi olla myös reaktio fyysiseen kosketukseen, kuten kutittamiseen. Nauraessa ihminen paljastaa tavallisesti hampaansa ja vetää suupieliään ylöspäin. Hänen pallealihaksensa supistelee ja silmänsä kaventuvat. Lievempää nauramista, josta ei kuulu ääntä, kutsutaan hymyilemiseksi.
Mutta tämähän on vain...........
Ja naurun suhteen epäilenkin. Ihminen usein peittää naurun taakse epävarmuutensa tai sen ettei tiedä miten kuuluisi suhtautua tapahtuneeseen.
Kissakin voi kehrätä tyynnyttääkseen uhkaajansa. Ei se aina mielihyvän ilmaus ole.
on olemassa sellainen apinalaji, joka luulee olemattomaan jumalaan ettei pelottaisi niin paljon. niitä apinoita kutsutaan myös nimellä kuuppajumi.
Minkälainen on Ateistinen nauru?
ymmärtäisin jos olisit kirjoittanut Ateistin nauru!
kuuletko usein tämmöisiä Ateistisia nauruja?
ja kuka niitä nauraa?
vai kuuletko vaan ääniä päässäsi?
sillä sinähän voit olla häiritsevä ihmiskunnalle jos kuulet ns.Ateistisia nauruja jokapaikassa