Islannissa sosialidemokraatit olivat hallituksessa,

talous romahti.

Islannissa sosialidemokraatit olivat hallituksessa, kun Islannin talous romahti. Nyt nämä samat demarit yrittävät korjata itse aiheuttamaansa talouskriisiä.

Tyypillistä sosialidemokratiaa, vai mitä?

4

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ole sen

      kummempia olleet täällä meilläkään. Samaa markkinaliberalismia ovat ajaneet kuin Kokoomuskin.
      Kokoomuksen kannan ymmärtää, koska se kannattaa kapitalismia, mutta SDP:n kantaa ei. No, olihan meillä toki Paavo Lipponen, josta oltiin leipomassa EU:n presidenttiä. Ei muuhun sitten paljon energiaa tuhlattukaan. Kokoomuksen kanssa on oltava tarkkana.
      Nyt nähdään, miten Kokoomus vie Kepu:a. Vai mitä tuumitte Häkämiehen esityksestä?

    • varma.kosto

      Eikös keinottelija porvarit kaataneet Islannin talouden, kuten Suomessakin on kaatumassa. Jo samojen toimesta toisen kerran.

      • maaimanvalloitusta

        Islannin demarit tukivat islantilaisten pankkien maaimanvalloitusta ja nyt he muka ovat korjaamassa lamaa.

        Anna mun nauraa :)


      • puurot ja vellit omilla
        maaimanvalloitusta kirjoitti:

        Islannin demarit tukivat islantilaisten pankkien maaimanvalloitusta ja nyt he muka ovat korjaamassa lamaa.

        Anna mun nauraa :)

        älykkäilä tulkinnoillaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      62
      1841
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      54
      1166
    3. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1157
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1107
    5. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1039
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      980
    7. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      955
    8. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      952
    9. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      92
      911
    10. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      116
      908
    Aihe