Elelen herroiksi! Sairastuin monta vuotta sitten parantumattomaan neurologiseen sairauteen. Tilanne on nyt niin paha, että joudun sairaslomalle, jotta saisin työkyvyttömyyseläkkeen. Saan 22,62 € jokaiselta arkipäivältä. Mahdollinen eläkkeeni tulee olemaan siinä 411€/KK. Vuokran, ruuan, sähkö-, ja puhelinlaskujen lisäksi pitäisi löytyä rahaa myös vakuutuksiin ja lääkkeisiin. Mihin sijoittaisin loput rahani. Muita tukia en saa!
Mites päättäjät...koittakaa edes yksi kuukausi näillä tuloilla...ja menoilla.
Mites päättäjät...koittakaa edes yksi kuukausi näillä tuloilla...ja menoilla.
Vastaukset 8
Vanhimmat
mä saan eläkettä 366,- euroa 22,- euroa. Tarkkaan pitää laskea, että riittää.
Ai juu. Unohdin kertoa, että jokaisesta päivärahastani menee 20% veroa. Laske siitä sitten leikkiä.
edesauttanut ja siinä onnistunut erinomaisesti! Hyvä Jyrki ja muut perässä hiihtäjät, Pitkä PASKA myös.
Sanovat, että olen MASENTUNUT...IHMEELLISTÄ, vai mitä. Välillä kyllä kaikkien kipujen ja rahahuolien myötä tuntuu, että olis parempi kun ei enää olis.
Kohtalotovereita on kuule jonoksi asti. Saappaat jalassa vaan. Kaveri kyytiin.
me ei kuolla pois, on sen verta kova koulu käyty, että meitä ei tapa mikään.
miten käy näiden "virnistelevien" Jyrkien ja muiden itsevarmojen MULKEROIDEN,jotka lähinnä ajattelevat ja ajavat vain omia etujaan? Kouluissa jo pyssyt paukkuvat ja puukot heiluvat miten käy jos alkavat tiputtelemaan myös näiden MULKEROIDEN päitä, isossa maailmassa ovat niin toimineet jo iät ja ajat. Toki Suomessakin on muutamia päitä tippunut, mutta siitä on aikaa jo kauan. Hui hui ihan pelottaa mihin ollaan menossa.
Kiitos paljon kannustavasta viestistäsi. Kuole pois, sanot, mutta ei sitä niin vaan kuolla , sitä kidutaan! Ja kituutetaan. Täytyyhän yhteiskunnassa jonkinlainen epätasajako olla. Mieti, jos kaikki olisivat ikionnellisia, et voisi usuttaa ketään kuolemaan pois. Mistä silloin saisit hyvän mielen.