Lääkärini määräsi minulle syyskuun lopulla mietoja bentsoja. Olen nauttinut niitä silloin tällöin. Pääaisassa uneen. Viime aikoin aika useinkin. 1-2 mg /vrk. Mikäli en ota tablettia, ei siitä aiheudu mitään oireita. Ei minkäänlaista. Tietysti en nuku niin hyvin. Aioinkin vielä hyvän sään aiakana jättää ne pois. Olen kuullut niiden viekkareiden kirouksesta!
Koska ihminen
2
213
Vastaukset
- Bentsot
isoja määriä popsit, 2Mg vrk:dessa on ehdottomasti liikaa. Oikein käytettynä ne on turvallisia.
- Olen käyttänyt vuosia
Eli siis noin 13:n vuoden ajan olen käyttänyt bentsoja, 10 mg, yleensä yksi tai kaksi päivässä.
Ohjeessa minulla luki 3 tabl. vuorokaudessa. Mutta joskus pidän kk:n taukoja, joskus pitempiä, ja kk:n tauon aikana en huomaa mitään vieroitusoireita ym.
Silti en suosittele niiden käyttöä, ainakaan pitkä-aikaisena kenellekään.
Se miksi itse joudun käyttämän johtuu kroonisesta kiputilasta, onnettomuuden jälkeisestä, joka aiheutti unettomuuden ja masennuksen.
Mutta jos ilman pärjäät, niin parempi niin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1087070
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h945183Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1143443Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333342Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352484Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191826Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961461Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391412Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311316- 481084