Homma-foorumilla kiehuu paha

myrkkykeitos

Kun sekoitetaan keskenään amerikkalaista neokonservatismia, sotahullua Nato-militarismia, suomalaista uusnatsismia, eurooppalaista äärioikeistolaisuutta, patologista maahanmuuttajavihaa, vesikauhuista islamofobiaa, 1800-luvun rotuoppeja, rasismia sosiobiologian valepuvussa sekä "rotutohtori" Jussi Halla-ahon "ajatuksia", tuloksena on VASTENMIELINEN JA PELOTTAVA YHDISTELMÄ.

4

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...............

      Toivottavasti et nyt yritä syyllistää halla-ahoa siitä mitä sillä palstalla tapahtuu, noita pelottavia yhdistelmiä on aina ollut jopa ennen halla-ahoa josta uutta saatanaa väkisin yritetään väsätä.

      • tuhon tieltä

        Sen sijaan että Halla-aho hillitsisi opetuslastensa uskonkiihkoa, hän antaa sen kasvaa ja voimistua. Eikö Halla-aho näe, mitä tuon tien päässä on, mihin onnettomuuteen se johtaa paitsi koko yhteiskunnan, myös halla-aholaisten itsensä kannalta? On syntymässä kultti, johon liittyvä irrationalismi pelottaa.


    • ja valtataistelua

      Aina välillä joku erehtyy tuomaan järjen ääniä keskusteluun ja mitä silloin tapahtuu? Ylläpoidosta joku ärähtää ja alkaa herkeämättömän mustamaalauskampanjan tätä järjen ääntä vastaan. Tämä tietenkin hämmentää hyökkäyksen kohteeksi joutunutta joka sitten ihmille tyypilliseen tapaan puolustautuu. Tämä on virhe, sillä Homma-foorumin kaltaisessa uskonnollisissa yhteisöissä johtajien kyseenalaistaminen on suurin virhe. Alkaa vääjäämättömästi yhteisöstä poissulkeminen. Kulteissa väärinajattelija on se joka uskaltaa ajatella itsenäisesti, eri mieltä ei saa olla mistään asiasta.

      Kovin montaa jäsentähän nämä kultit eivät valitettavasti koskaan menetä, sillä itsenäisesti ajattelevat ihmiset harvoin niihin liittyvät.

      • Homman linjana

        1) Halla-aho on AINA KAIKESSA oikeassa
        2) YHTÄÄN Halla-ahon väitettä ei ole IKINÄ todistettu vääräksi
        3) Halla-aho ei ole KOSKAAN tehnyt AINUTTAKAAN virhettä tai rikosta


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      116
      4895
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      115
      3978
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      215
      3896
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1396
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1374
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      172
      1369
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1155
    Aihe