Keskusta saa syyttää itseään kannatuksen

Keskusta lähti Kokoomuksen kanssa samaan hallitukseen ja vaikka Keskusta on toistaiseksi suurempi niin se antaa Kokoomuksen määrätä asioista. Vanhanen on mitäänsaamaton nyhverö eikä kannatuksen nousuun auta enään että hankkii uudet silmälasit. Onkohan Vanhasella käynyt kertaakaan mielessä kuinka kalliiksi sen yhden oikeuteen haastaminen ja Kokoomuksen kanssa samaan hallitukseen meno puolueelle tulee?
380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tämä Hesarin tämän päiväinen 19.5% galluppi kepulaisille on vieläkin mittaus yläkanttiin, koska kepumafialaisia ei yksinkertaisesti voi olla Suomessa noin paljon. Niin kuin muistamme kepulaiset pääsivät vallankahvaan pelkästään Anneli Jäätteenmäen ja kepumafioinnin avulla ja nämä lonkerot ulottuivat aina presidentin kansliaamme asti. Presidentin kansliastamme kepumafia pukkasi salaisia tietoja fakseina näille kepulaisille Anneli Jäätteenmäen vahvistamana pyytämättä ja yllätyksen. Nyt vai voi vain kauhulla arvioida sitä, mitä tämä salattujen ovien politiikka on saanutkaan aikaiseksi ja minkälaisia kytköksiä nämä kepulaiset ovat päässeet rakentelemaan ja aivan rauhassa kaikkien kansalaistemme ulottumattomissa, salattujen ovien takana salatulla politiikalla, kun kepulaiset ovat pitäneet valtamme ylimmästä kahvasta kiinni kuutisen vuotta.

Äänestä

Nimikirjaimet:
JK ja MV
- eivätkä tarkoita tässä yhteydessä
julmaa kullia saatikka märkää vittua.

Noista kahdesta perslävestä kun kepu pääsisi eroon, kannatus paranisi heti monta prosenttiyksikköä. Mutta kun ei niin ei

Terveisiä Joensuusta

Äänestä
  • p.v.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


romahtamisesta. kirjoitti:

Keskusta lähti Kokoomuksen kanssa samaan hallitukseen ja vaikka Keskusta on toistaiseksi suurempi niin se antaa Kokoomuksen määrätä asioista. Vanhanen on mitäänsaamaton nyhverö eikä kannatuksen nousuun auta enään että hankkii uudet silmälasit. Onkohan Vanhasella käynyt kertaakaan mielessä kuinka kalliiksi sen yhden oikeuteen haastaminen ja Kokoomuksen kanssa samaan hallitukseen meno puolueelle tulee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu