saatanan palvelijat raivostuvat kun Jumalan sapattia korotetaan. sstana on asettanut sunnuntain sapatin tilalle ja jokainen joka hylkää sapatin ja viettää sunnuntaita on saatanan oma!
Jumalan sapatti raivostuttaa
3
51
Vastaukset
- ja Jumalaa
Saatanaksi? Koska ihmiset kirkoissa rukoilevat sunnuntaisin Isää Jumalaa, Poikaa Jeesusta Kristusta ja P.Henkeä, niin eihän muuta selitystä asialle voi olla kuin, että mielestäsi P.Kolminaisuus on Saatana.
- adventisti.
Miksi nimität Jumalaa saatanaksi. Aloittajahan sitä ei tehnyt vaan sinä!
- sunnuntaisin
adventisti. kirjoitti:
Miksi nimität Jumalaa saatanaksi. Aloittajahan sitä ei tehnyt vaan sinä!
Jumalaansa ja ovat Saatanan omia, kuten aloittaja antaa selvästi ymmärtää niin, kaipa silloin Jumala on Saatana. Eikö tuo nyt ole "selvää pässinlihaa?"
Eihän ämä sunnuntaisin kirkossa kävijät tiedä olevansa Saatanan omia vaan luulevat olevansa Jumalan omia mutta aloittjalla on asiasta parempaa tietoa, joten hän ilmeisestikin pitää Jumalaa Saatanana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096656Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884291L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa453619TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133010Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6261610- 661028
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551003- 9989
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?199984Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47959