Ollaanpa täällä hiljaa kun Hamas murtautui yk:n varastoon, sieltä lähti suomenkin lahjoittamia huopia sun muuta. Entäs jos Israel ois tehnyt ton? kyllä olis tekstiä tullut solkenaan tänne.
ollaanpa hiljaa
Hamas taas
10195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
asioilla, millä ei ole suoraa vaikutusta elämääsi.
vai miksi vaivasit päätäsi asialla?
että pääsisit helpommalla.
ja vaikutus elämääni tulee siitä hyvästä olosta, jos pystyy auttamaan jotain henkisissä vaikeuksissa.
lähisukulaisistasi.
mielenterveysongelmia.
eikä myöskään kaukasemmillakaan.
beduiinien elämäntapoihin, eikä siitä saa syyttää heitä, sillä heille pitää kääntää toinenkin poskensa.
Murtautujat oli itse Hamasin poliiseja, loistavaa toimintaa ja kansa suomessa on aika hiljaa. Kommarit sun muut Hamasin kannattajat nyt kommenttia.
Suomalaiset suosivat rikollisia ja terroristeja,
muuten ei voi käsittää tällaista suhtautumista.
Tämä on taas esimerkki siitä, ettei kannatata antaa mihinkään ulkomaan keräyksiin rahaa, ellei voi antaa sitä suoraan avuntarvitsivan käteen.
Joten olet aivan oikeassa. Sinne menivät suomalaisten ym. ties kenen lahjoittamat huovat ja myös kuulemma ruokia ollut varastettu myös. No, tästähän on ollut tietoa muista lähteistä, mutta kaskummaa - jopa suomalaisissa punamedioissa tuli nyt totuus julki! Laitetaan siis mieleen tämä hamasin tekonen, kun alkaa taas pillitys Israelia kohtaan! Aina totuus tulee jossain vaiheessa julki. Eivät siis saaneet gazalaislapset ja muut siviilit tarvitsemaansa ruokaa!
Myöskään tämä ei ole edes ensimmäinen kerta, mutta kas kummaa, kun suomalaisetkin ovat heränneet ruususenunesta!
http://www.hs.fi/videot/1135243285831?kategoria=Uutiset&sivu=1