Sanavapaus on lähtenyt

Tollo_Peloton

Yes eli viikon bannit kärsitty sanavapauden takia. Eli enää tällä suomi24 palstalla ei saa enää ilmaista omia mielipiteitä koska Eniro pidättää oikeuden sensuroida, eli kirjaimellisesti deletoida kaikki ne tekstit mitä he eivät halua julkaista.

Tästä me voimme kiittää vuodentakaista sensuurilakia joka tuotiin voimaan lapsipornon suodattamisperusteilla.

Sen myötä myös suomen lain pykälä nro 24 eli sanavapaus poljettiin maan tasalle ja nyt tämä LEX NOKIA vielä tappaa sen pykälän totaalisti.

Ei mene enää montaa vuotta kunnes tulee uusi lakiuudistus eduskuntaan käsiteltäväksi joka tuo kaikki internetblogit sensuurin alle.

Näille kaikille internet blogeille tulee sen jälkeen omat moderaattorit jotka päättävät että mitä saa julkaista ja mitä ei. Eli sanavapauslaki tapetaan jälleen kerran ja Committee of 300 sekä illuminati uskoo jälleen kerran voittavansa taistelun internetin tutkivaa journalismia vastaan.

Oikeasti nämä rikolliset ovat tehneet jo alusta lähtien suuren virheen kun toivat internetin julkiseksi. Kun tämä nettihän oli ennen vain USA:n armeijan käyttämä kommunikaatioväline. Mutta internet oli pakko tuoda ihmisten saataville koska sen avulla pystyttiin tekemään pornografiasta laillinen taidemuoto ja kohta se on jo itsestäänselvyys.

Mutta kaikki virkaveljet jatkakaamme taistelua uutta maailmanjärjestystä vastaan ruohonjuuritasolla.

8

367

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eveqvqevqev

      Sananvapaus ei tarkoita sitä, että kuka tahansa mielisairas tai muuten häiriintynyt hörhö saisi häiriköidä rajoituksetta netin keskustelupalstoja.

      • heheheheheh

        Mutta joku sairas eliitin koira Hohhoijaa saa, eli mitä tohon voi sanoa, v...n eliitit...


    • -jetzt doktor

      Oot Tollo ihan oikeassa näissä sananvapauspuheissasi, mutta hörhöilyyn sananvapautta ei pidä käyttää. Lex Nokia on minunkin mielestäni vähintääkin kyseenalainen.

      -jetzt doktor

      • hehehehe

        Siinä toinen eliitin koira yrittää lievittää...


    • mitä olit

      tehnyt tuon bannin saadaksesi, ja miten eniro liittyy siihen? En nimittäin tiennyt niillä olevan tuollaista valtaa.

      • Tollo_Peloton

        Enirollahan ei sinällään ole valtaa mutta näillä eliittiin kuuluvilla järjestöillä kuten Floridassa sijaitseva NSA. Heillä on valtaa ja jos sieltä tulee käsky että; "this message must be destroyed" niin Eniro tottelee toimeksiantoa.

        Echelon pitää kyllä huolen että jokainen teksti saa huomion jos siellä on seassa vähänkään hienoja sanoja kuten "terorrismi, terroristi, ydinpommi, illuminati, nwo, reptiliaani, humanoidi, ufo, kansalaisaktivismi, toisinajattelija, totuusliike, 9/11" etc. etc.


    • hohhhoijaa

      Lähettelisit vähemmän hörhöjä viestejäsi niin silloin voisit jopa saada ne pysymään täällä.

      Itsehän edustan tämän palstan sivistyneintä tasoa koska itse olen keskittynyt vain teikäläisten tarkoitukselliseen provosointiin ja mitä enemmän on henkilökohtaista tietoa tiedossa salkkareista niin sen mehukkaammaksi käy provokaatio.

      • enpäs

        järkevät näkevät pelleytesi lävitse.
        Hohhiksesta on tullut tämän mestan virallinen kusipää. Kylläpä eliitin puntit tutisee pahasti. No kohta ne kuolevat joten on syytäkin peljätä. Samoin käy kätyreille, valheet tuodaan valoon.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4048
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2901
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2310
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1311
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      899
    6. 131
      875
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      864
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      811
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      756
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      750
    Aihe