Miten vaikuttanu?Mulla on paino noussu 9kk aikana 10 kiloo ja ummetusta.Samanlaisii kokemuksii?
mirtsapiini
3
543
Vastaukset
- sammaa....
täällä lyrica nosti painoa n,6kg,,,,vaihdettiin mirtsapiiniin ,niin paino taas noussut 7kg,,,,loppukuusta lääkäri,niin varmaan vaihdetaan taas lääke.
- Gifu
Mulla aloitettiin myös mirtzukka hiljattain ja sivuvaikutukset näkyy jo nyt. Paisun kuin pulla uunissa :( En ymmärrä miksei lääkäri suostu edes harkitsemaan lääkkeen vaihtoa. Hyötyä tästä lääkkeestä ei ole ollut mitenkään... Masentaa vaan h-vetisti enemmän.
- kokemus62
Hei. Minulla on yli 5 vuoden kokemus Remeronista eikä ole lihottanut. Pari kiloa turvotusta on alamahassa, mutta se on eri asia kuin läski. KÄytän vielä Lyricaa joka lihottaa useita, mutta minua ei. Sekä estrogeeni-hormonia, sekään ei lihota. Nälkä on kyllä koko ajan, mutta sille ei pidä antaa periksi. Käyn kuntosalilla ja kävelen säännöllisesti sekä olen kasvissyöjä, en juo enkä tupakoi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026558
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h874987Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1073238Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p313098Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262285Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191656Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961281Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391242Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311146- 48924