ollaan rehellisiä: suomeen halutaan halpaa työvoimaa, orjaluokka tekemään kakkahommat halvalla jotta herrat saa pidettyä korkean elintasonsa myös laskukautena.
Ihmisiä jotka suostuu asumaan 10 samassa tilassa kuin yksi suomalainen. Ja paljon surkeammassa asunnossa. Niille kun mikä tahansa röttelö on parempi kuin "savimaja" kotona.
Näin saadaan rahat takaisin myös herrojen sonta-asunto sijoituksista.
Ja "hauskaa" tässä on että suomalaiset on aivopesty kannattamaan järjetöntä maahanmuuttoa vaikka se maksaa osalle suomalaisista työpaikan ja veroeuroja ison läjän.
Toisaalta tyhmän kansa pomona olisi varmaan kyllä ihan kiva olla.
miksi massiivista
4
151
Vastaukset
- Yrpäääh
Ei voi järjellä ymmärtää tollasta,pakolaiset suunnilleen asuu hotellissa paremmat rahat sossusta ja suomi köyhä on leipäjonossa.
- kaviaaria pöytään
telkkaristakin tulee pahaa ohjelmaa.
http://www.kameli.net/~salu/lara.jpg - tuttua juttua
Aivopesusta puheenollen. Nykytilanne ei ole mikään ihmetyksen aihe. Onhan meillä presidenttinä Tarja Halonen, ja vieläpä demokraattisesti valittu. Se on jo sellainen ihmetyksen aihe, että sen jälkeen voi odottaa ihan mitä vaan, ilman ihmettelyä.
- eri mieltä
esim. Stubissa oli "munaa" jättää hassimainen massi ja tulla Suomea puolustamaan.
Nykysuomen sanastoa:
Pakolainen = Maahanmuuttaja
Pakolaiskeskus = Maahanmuuttajien vastaanottokeskus
Vihreä = Pakolaishyysäri (kts yllä)
SDP = Pakolaishyysäreitä lopun alla lipova entinen valtapuolue (kts yllä)
Kokoomus = Nauttií tilanteesta
Keskusta = Ei tiedä mitä tekisi
Kirkko = Menettää pian viimeisetkin suomalaiset
Kirkollisvero = Jopa minäkin lopetan maksamisen
YLE-TVmaksu = Onko kukaan idiootti maksanut aikoihin edell. mainittujen asioiden propagandasta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874168Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella283137No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351348
- 10919
- 133911
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770