Uskon, että Mossad erehtyi maailman pahimman natsirikollisen, eli Adolf Hitlerin kuoleman suhteen. Mossad uskoi suoralta kädeltä Neuvostoliiton esittämän hypoteesin Adolf Hitlerin kuolemasta. Totuushan on se, että NL ei koskaan löytänyt tyydyttävästi Hitlerin ruumista, eikä edes Ewa Braunin ruumista.
Pitäisin mahdollisena sitä, että itse asiassa Hitlerin pakeneminen oli järjestetty hyvissä ajoin ennen Berliinin lopullista kukistumista. Erään version mukaan Hitler olisi lennätetty ensin Norjaan ja sielä edelleen kuljetettu sukellusveneellä Argentiinaan. On jopa olemassa silminnäkijäraporttejs Argentiinasta, joiden mukaan Hitler todella olisi paennut Argentiinaan.
Toinen paljon huhuttu vaihtoehto on se, että Adolf Hitler olisi lennätetty Berliinin Tempelhofin lentokentältä nousseella lennolla mahdollisesti ensin lähi-itään ja sitten edelleen Marokkoon, jossa hän kuoli vuonna 1994, 106-vuotiaana. Hän ilmeisesti työskenteli sodan jälkeen tarjoilijana.
Hitleristä on myös olemassa epäselvä valokuva sodan jälkeiseltä ajalta, tosin se on peräisin USA:sta leiristä, johon internoituja natseja aluksi sijoitettiin. Kuva on vuodelta 1945.
Kenties Mossadia ei edes kiinnostanut ottaa kiinni Hitleriä, koska Haagin sopimus suojeli tätä valtion päämiehenä. Toiseksi Mossad saattoi hyvinkin tyytyä ajattelemaan että Hitler yksinkertaisesti ampui itsensä.
Joka tapauksessa Aatu on nyt kuollut.
Uskon että Mossad erehtyi
6
520
Vastaukset
- perusteellisesti
Hän ampui itsensä, sitten hänet poltettiin ja jälkeen haudattiin. Venäläiset kaivoivat ylös ja tunnistivat hammaskartan avulla hänet. Leukaluut vietiin Moskovaan. Muu ruumisa hävitettiin.
Stalin levitytti tarkoituksella huhuja hänen paostaan syyttäen länsivaltoja uuden sodan suunnittelusta yhdessä natsien kanssa.Se oli propagandatemppu. Uskovia tuntuu aina riittävän. - valtionpää miehenä
Aivan täyttä paskaa.Niin kuin koko juttu muutenkin.
- Mögel-Bögel
Aatuko kuollut 1994?
Ruumista ei löydetty, joten todennäköisesti Aatu elää yhä.
Hän on 121-vuotias vireä kaveri, joka on ajatellut pyrkiä Israelin pää- ja puolustusministerin virkaan seuraavissa vaaleissa.- viesti, uskotko
Siltähän ne jehulien touhut vaikuttavat, että taitaa Aatu tosiaan vaikuttaa päivän politiikassa.
- kvgee
"Valhallan pormestarina toimii Adolf Hitler. Maassa vieraillessaan Valhallan asukkaat käyttävät lentävää lautasta muistuttavia aluksia. "
http://hikipedia.info/wiki/Valhalla_(kuussa)
- ei ollut
Aatun kuollessa edes olemassa. Kun mies ampuu itsensä ja hänet poltetaan, niin yleensä siitä seuraa kuolema. Vain erilaiset kusetettavat uskovat näitä eloonjäämisjuttuja Hitleristä, Kennedysta, Marilyn Monroesta, Elviksestä jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475535Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612516Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181930Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1501791No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol361682- 171663
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5142881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome181135Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771108Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah62919