Eikö täällä jo muuta

Eikö löydy muuta kinattavaa kuin ankanpoikien tekemiset tai tekemättä jättämiset.
ARKCCHHHH
12824
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ne täällä valittaa jotka eivät päässeet itse valtaan.

Äänestä
  • Epäilenpä, että enimmät urputtajat ovat huolissaan Lapuan kohtaloista ja vallankäyttäjien kyvyistä ohjailla niitä.

    Äänestä

  • ymmärrys jättänyt, kun puheet on niin kuin keitetystä lampaanpäästä.

    Äänestä

  • Pikkumummu. kirjoitti:

    Epäilenpä, että enimmät urputtajat ovat huolissaan Lapuan kohtaloista ja vallankäyttäjien kyvyistä ohjailla niitä.

    Lapuan kehittymisessä, älä ole huolissasi. Ne hoitaa vain meidän työn tuloksista otetulla pienellä siivulla kunnallisia palveluja.

    Jossain kommenteissa on annettu ymmärtää, että ne on nämä poliitikot, jotka suunnilleen itse on tehny vuosittain 50 lisälapualaista. Naapurikunta Ylistaro kasvoi suhteessa kovempaa vauhtia, eikä siellä meuhkata niin mahdottomasti, että se on jotenkin poliitikkojen ansiota. Seinäjoen naapurissa vain ei voi olla kasvamatta.

    Äänestä

  • Valtaan pääsyäköhän se on, vai yhteistenasioiden hoitamista.

    Äänestä

  • on jo kirjoitti:

    ymmärrys jättänyt, kun puheet on niin kuin keitetystä lampaanpäästä.

    Ja samalla ylämummo vois kertoa miksei tämä Alanurmontien parannus etene. Kukahan siitä onkaan valittanut.

    Äänestä

  • Sä sait noin vähillä sanoilla noi repimään perseensä, ettei tosikaan, joten se ilmeisesti upposi............ja syvälle:D

    Äänestä

  • sannimatias kirjoitti:

    Sä sait noin vähillä sanoilla noi repimään perseensä, ettei tosikaan, joten se ilmeisesti upposi............ja syvälle:D

    olemasta mun idolli. Oon niin pettyny. Kovat ajat vaatii kovat idollit, mistä mä sen nyt löydän?

    Äänestä

  • nyt lakkasit kirjoitti:

    olemasta mun idolli. Oon niin pettyny. Kovat ajat vaatii kovat idollit, mistä mä sen nyt löydän?

    Seinäjoella on niin kovat päättäjät, että lamasta välittämättä nostivat reilusti palkkoja, et ainakin kovuutta löytyy:)

    Äänestä

eikös olisi taas aika ruveta puhumaan paikallisista wc:koijareista vai onko se tosiaan kiellettyä lapuan sivuilla (liikaa osallisia lukijoissa) kaikki jutut yleensä katoaa!!!!!!!

Äänestä
  • Aihe saattaa koitua kalliiksi, asiasta varotettu jo monasti

    Äänestä

toipuminen kunnallisvaaleista. Paikkojen menettäminen sattuu niin saakuristi!
Oikeen sieppaa niin perhanasti.
Jos se heleppais kun yrittää oikeen nimien kanssa sättiä muita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


puhuttavaa kirjoitti:

Eikö löydy muuta kinattavaa kuin ankanpoikien tekemiset tai tekemättä jättämiset.
ARKCCHHHH

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu