Niin saavatko nuo wincapitalaiset kuitenkin pitää voittonsa jos verot on maksettu? Näin kuulin. Harmittaa kun itse olen tehnyt rehellistä työtä koko aikuisikäni ja nämä fiksummat rikastuivat äkkiä ja helpolla. Eivät nuo ole autojaan ym. pois vaihtaneet ja naureskelevat koko asialle.
Saako Wincapita voitot pitää?
12
2197
Vastaukset
- Jäsenet tietää
Jo.......=)
Mitään ette voi.... Klubi palaa uljaampana kuin koskaan.....=)
Pätäkkätä tulloo nii ettei paskalle taevu!!!!!!!!
Vois noita muro poikia ihan säälistä palkata cokis ja burgeri palkalla perseen pyyhintään...=)
Kunhan eivät ala jo toteuttaa tuota oppimaansa nuolemiskeinoa....OWNED!!!!!!!!- harmittaa
kun ovat itse persaukisia hölmöjä. Ja sellaisina pysyvät.
- ja vastuut eivät
lopu sijoitettuun pääomaan.Myös lopussa mukaan tulleet menettävät "sijoituksensa"vaikka ei olisi voittanut mitään.Valtio tulee ulosmittaamaan koko 97me ,tai mihin summaan sitten päädytäänkin ,sponssoreilta yhteisvastuullisesti.Nimike tulee olemaan rikoksesta saatu hyöty tuomitaan valtiolle menetettäväksi.Siinä rytäkässä menee maatila joa toinenkin varsinkin,kuin kuopion seudulla tulee paljon myytävää ja vähän ostajia.
- nuo ovat
vain pikkurahoja maatilojen omistajille. Eikä ole edes missään sanottu, että voitot ulosmitataan. Taitaa käydä niin, että voittajat saavat pitää voittonsa ja häviäjät häviönsä.
- kunhan Hannu ensin
nuo ovat kirjoitti:
vain pikkurahoja maatilojen omistajille. Eikä ole edes missään sanottu, että voitot ulosmitataan. Taitaa käydä niin, että voittajat saavat pitää voittonsa ja häviäjät häviönsä.
oikaisee vääryydellä nostetut syytteet,ja palauttaa rahat nelituhat kertaisena toisena pääsiäis päivanä ,tätä ennen näyttäydyttyään ABC asemalla 3 kertaan eri hahmon muodossa ennen kuin lentää Taikkuihin takaisin.
- palautetaan.
Äläpä tyttö puhu mitään kun et asiaa ymmärrä.
KAIKKI voitot takavarikoidaan ja huijauksesta tietoisia rangaistaan.
Huijatuille, rahansa menettäneille, rikosilmoituksen tehneille, palautetaan sijoitukset sen mukaan mitä rahoja saadaan takaisin. Ovat he toimineet hyvässä uskossa, luulleet että valuuttakauppaa käydään. Nyt Hannu on tunnustanut ettei ole käyty. - ILS
palautetaan. kirjoitti:
Äläpä tyttö puhu mitään kun et asiaa ymmärrä.
KAIKKI voitot takavarikoidaan ja huijauksesta tietoisia rangaistaan.
Huijatuille, rahansa menettäneille, rikosilmoituksen tehneille, palautetaan sijoitukset sen mukaan mitä rahoja saadaan takaisin. Ovat he toimineet hyvässä uskossa, luulleet että valuuttakauppaa käydään. Nyt Hannu on tunnustanut ettei ole käyty.olisi palauttaa "huijatuille" rahansa. Yhteiskunnan tavoite asiassa on estää jatkossakin tämänkaltaisten ponzi/pyramidihuijausten syntyminen. Jos idiootit voivat jatkossakin yhteiskunnan takuulla "sijoitella" näihin virityksiin, ollaan loputtomalla suolla. Tekeytymällä täysidiootiksi ei pidä rahojaan takaisin saada. Jos joku jurpo vanhempi on lasten varoja "sijoittanut", voidaan jotain jotain kohtuullistamista harkita.
- tiijä.
ILS kirjoitti:
olisi palauttaa "huijatuille" rahansa. Yhteiskunnan tavoite asiassa on estää jatkossakin tämänkaltaisten ponzi/pyramidihuijausten syntyminen. Jos idiootit voivat jatkossakin yhteiskunnan takuulla "sijoitella" näihin virityksiin, ollaan loputtomalla suolla. Tekeytymällä täysidiootiksi ei pidä rahojaan takaisin saada. Jos joku jurpo vanhempi on lasten varoja "sijoittanut", voidaan jotain jotain kohtuullistamista harkita.
Eiväthän pakinjohtajatkaan joudu vastuuseen vaikka ajavat pankin konkurssiin, me veronmaksajat sen maksamme :o
Ja maksammehan eduskunnan viinat ja juhlatkin. Kyllä siinä samassa yks Wessa menee myös.
Ainakin Hannu täytyy luovuttaa huijatuille... Sekin voisi mennä korvauksesta. Olispa lystiä...
- Niska Tukka
Päälle tullee vielä viivästyskorko,koko summa tilitetään kunhan sivut avautuu.God Raise The Lord!
- 666.6
Kyllä siinä niin lopulta käy, ettei kaikilta pystytä rahoja pois keräämään. Jotkut onnekkaat saavat Hande Kailajärveltä "lottovoiton".
Huvittava homma on että Hanski Kailajärvi koitti ikänsä rikastua filunkipelillä. Ja sitten kun tärppäsi, joutuu itse olemaan syötin asemassa ja lusii vuositolkulla.
Ja sitten jotkut ne vaan rellestää Hanskan järjestämillä rahoilla.
Ei mene tasan onnen lahjat, ei! Miksikähän Hannu on iänikuinen häviäjä? Miksi kaikki mitä Hannu rakentaa hajoaa lyhyessä ajassa atomeiksi? - saa pitää
voittonsa. Kaiken rikollisesti ansaitun hyödyn saa pitää, kunhan maksaa siitä lähdeveron. Tekemällä pankkiryöstön ja maksamalla tuotosta (pakoauton, aseet ja naamarit saa vähentää) veron, saalis muuttuu lailliseksi omaisuudeksi.
Vai miten on? Kuulostaisiko paremmalta vaihtoehto: saaliin saa pitää, ellei poliisi onnistu nappaamaan. Ei se silti ole laillista tuloa. Tuota voi hyvin verrata varastetun omaisuuden ostoon; poliisi vie tavaran vaikka olisi hyvässä uskossa ostettu. Mikäli ostetun tavaran olisi pitänyt herättää epäilyksiä ostajassa (halpa hinta, myyjä, tms.), niin kaupan päälle tuloee syyte kätkentärikoksesta (ryhtyminen varastettuun omaisuuteen). - Pitkämieskö
Kun Winkkarissahan, ei saatu voittoja. Se raha mikä sinulle tuli, oli jonkun toisen jäsenen rahaa.
Voitothan on aina jostain ulkopuolelta tullutta rahaa, josta sitten maksetaan vero.
Winkkarin voitot, vaikka olisit verot maksanutkin, on toisen jäsenen rahoja. Eikä verojenmaksu tee niistä rehellisiä rahoja.
Ei se rahanpeseminen kuitenkaan niin helppoa ole. Huumeparoonit vain verottajalle tieto, niin avot raha on rehellistä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1164895Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1153978Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2153896Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1721369En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155