Kun puhutaan miten maahanmuuttajat tulevat Suomelle kalliiksi, niin asian voisi ratkaista toimeentulovakuutuksella.
Toimeentulovakuutus maksaisi maahanmuuttajan mahdollisen toimeentulon viiden vuoden ajan maahanmuutosta.
Töihin tuleville toimeentulovakuutuksen maksaisi työnantaja ja pakolaisten osalta sen maksaisi YK.
Toimeentulovakuutus
maahanmuuttajille?
2
526
Vastaukset
- kerran ne
nää pakolliset pakolaiskiintiöt kerran määrää.Paitsi,että me maksamme EU-maksuja jo nyt rahat vaan kiertäisi ympyrää.
- exä.
Kun Suomen hallitus ja eduskunta ovat hyljänneet Suomen köyhät ja jättäneet suuren osan kansasta nälkään ja kurjuuteen, niin ainoa köyhän keino saada jonkinlainen toimeentulo on rikollisuus. Rikollisesti voi toimia monin tavoin. Köyhillä on hyvä syy rikoksiin, joten puhtaalla omallatunnolla on hyvä heittää keikkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096926Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1034618L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa473908TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133304Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6621950- 661308
- 91279
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2021275Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551273Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j481240