otsikkoni on harhaanjohtava jotta saisin jehovatkin lukemaan tämän hyvän entisen jehovan kirjoituksen:
"Tämä on lempiaiheitani, koska on täysin järjetöntä, että Jumala pelastaisi vain Jehovan todistajat ikuiseen elämään ja kaikista muista tulisi linnunruokaa. Se merkitsisi sitä, että Jumala pelastaisi vain 0,1 prosenttia ihmisistä ja suurimman osan näistä hän pelastaisi siksi, että heidän vanhempansa ja isovanhempansa sattuivat valitsemaan tämän uskonnon. Kaikki muut, miljardit lapset ja aikuiset, tapettaisiin."
järki käteen nyt. olkaa viisaita. ei aivoja saa tukahduttaa jonkin järjestön takia. ajatelkaa!
älkää veljet menettäkö
1
189
Vastaukset
ei jokainen joka sanoo minulle Herra Herra.
Ymmärrän noista Jeesuksen sanoista että muitakin on kun nuo 0,1 prosenttia ja ei jokaisestakaan voi sanoa että 100 prosenttia.
Jos kristittyjä on maailmassa 1.000.000.000,niin noin lonkalta sanoisin että puolet noista ei sisälly noihin "ei jokainen"?
Jehovantodistajathan irtisanoutuvat tuosta joukosta muutenkin,niin kyllä luulen että satoja miljoonia muita kristittyjä löytyy jotka tekevät hyvää Herran vähäisimmille ja heidän joukostaan löytyy kristittyjä.
Herran vähäisimpiä ei ole ainoastaan kasvava jt-jäännösjoukko.Kyllähän sieltä heitäkin voi löytyä,mutta kaikilla uskovilla täytyy olla mahdollisuus huomioida Herran vähäisimpiä omalla PAIKKAKUNNALLAAN.Suomessa noita paikkakuntia on kait 20?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "873948Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242871No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452292- 341301
- 10889
- 130855
- 6804
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12801Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124736- 11730